30 maja 2020, 14:04

Teraz

15°

Fakty

A A A

RADIO SUD: Rozmowa z wojewodą Łukaszem Mikołajczykiem

O kolejnych wymazach, które będą pobierana w weekend w Kępnie, a także o sytuacji związanej z Covid-19 w powiecie kępińskim - w rozmowie z wojewodą Wielkopolski Łukaszem Mikołajczykiem.

Już w najbliższą sobotę, 23 maja w Kępnie powstanie centrum pobrań prób COVID-19 test and go. Decyzję w tej sprawie podjął wojewoda wielkopolski. 

Kępińskie drive-thru ma działać przez najbliższy weekend (23-24.05) na parkinku przed krytą pływalnią na ul. Sportowej. Tym razem projekt nie dotyczy tylko i wyłącznie osób zmotoryzowanych. Osoby, które przyjadą autem, bądź przyjdą do Centrum COVID-19 zostaną po potwierdzeniu rejestracji skierowane do namiotów, gdzie zostaną pobrane od nich wymazy.

W godzinach od 10:00 do 16:00 osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby COVID-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się na obecność koronawirusa po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną pod numerem telefonu - 61 65 68 075.

Zgodnie z wnioskiem wojewody, przygotowaniem i funkcjonowaniem całego projektu zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Terytorialnych, SP ZOZ w Kępnie, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz samorząd Kępna.

Dotychczas centra pobrań prób COVID-19 test and go uruchomione zostały w Krotoszynie, Kaliszu i Ostrowie Wlkp.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl