8 grudnia 2021, 11:56

Teraz

-3°

Fakty

A A A

RADOSTÓW: Dachowanie przez sarnę na drodze

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Radostowie Drugim w gminie Czastary. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane.

Do tego wypadku doszło 25 września po godz. 19.00 na drodze powiatowej relacji Radostów Drugi - Rzepisko w gminie Czastary. - Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący vw golfem, 43–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, w celu uniknięcia zderzenia z sarną, podjął manewr ominięcia zwierzęcia, w wyniku czego wpadł w poślizg i wywrócił pojazd na dach - opowiada asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - W wyniku wypadku kierujący oraz pasażer pojazdu zostali przetransportowani do szpitala. Uszkodzeniu uległ pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu. Kierowca golfa w chwili wypadku był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

- Wieruszowscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie na drogach prowadzących przez kompleksy leśne, łąki i pola uprawne. W takich miejscach często przemieszczają się dzikie zwierzęta, które szczególnie na jesieni migrują w poszukiwaniu pożywienia - dodał asp. sztab. Pawlak.

Autor: wieruszow@radiosud.pl