23 lipca 2019, 15:13

Teraz

23°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Rajd promujący nowe ścieżki rowerowe

Rajd rowerowy, będący zapowiedzią oficjalnego oddania ścieżek dla jednośladów oraz przebudowy głównego ciągu komunikacyjnego Wieruszowa, odbył się w czwartek na terenie miasta oraz okolic.

W wydarzeniu promującym bezpieczną jazdę na nowych ścieżkach wzięli udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego na czele ze starostą Andrzejem Szymankiem oraz członkowie stowarzyszenia Św. Rocha, których reprezentował m.in prezes oraz proboszcz parafii, ks. Karol Galewski. Rowerzyści w towarzystwie funkcjonariuszy policji starali się o bezpieczną i prawidłową jazdę. Rajd rozpoczął się na placu Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika a zakończył się przy kościele Św. Rocha w Kuźnicy Skakawskiej. Nie bez powodu wybrano taką trasę, ponieważ również przy ulicy prowadzącej do zabytkowego kościoła oraz cmentarza został utworzony ciąg pieszo-rowerowy oddzielony specjalnymi separatorami.

- Chcemy w jakiś taki symboliczny sposób pokazać, że są ścieżki rowerowe przez Wieruszów, właśnie w związku z kończącą się już inwestycją drogową – podkreśla starosta Andrzej Szymanek. - Chcemy pokazać, że należy nie jeździć po jezdni tylko właśnie korzystać z tych ścieżek. Jest z nami dzisiaj policja, która nas poinstruuje jak powinniśmy jechać. Przejedziemy właściwie tak instruktażowo, zobaczymy też czy ścieżki są prawidłowo oznakowane, czy gdzieś pojawiają się problemy, tak abyśmy mogli jeszcze ewentualnie wprowadzić korekty przed ostatecznym oddaniem drogi do użytkowania.

Zmorą dla Wieruszowa jest parkowanie pojazdów na dopiero co wydzielonych ciągach dla rowerów. - Zdarza się tak, że niektórzy traktują to jako parkingi i zostawiają tam samochody - przypomina starosta. - Chcemy udrożnić te ścieżki, pokazać jak się należy poruszać.

Biorący udział w rajdzie ks. proboszcz z parafii NNMP w Wieruszowie-Podzamczu dziękował wszystkim osobom, dzięki którym udało się doprowadzić do wydzielenia ścieżki rowerowo-pieszej przy ul. Św. Rocha. Jak zaznaczył, będzie ona służyła nie tylko parafianom ale i wszystkim mieszkańcom wybierającym się w tamte strony.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~wsad : Bez klechy to już ścieżki rowerowej otworzyć nie można.

  12:07, 19 sierpnia 2018, | odpowiedz
 • ~Mieszkaniec : Jak zawsze klecha na każdym otwarciu.

  21:45, 16 sierpnia 2018, | odpowiedz
 • ~Wigry 3 : Przez to czerwona cośmożna jechać a przeprowadza się przez zebrę. Widoczny brak znajomości podstawowych przepisów. Jak takie osoby mogą sprawdzać prawidłowość oznakowania dróg rowerowych.

  19:08, 16 sierpnia 2018, | odpowiedz
 • ~Mario : Bo te ścieżki są źle oznaczone(poziomo), zaczyna się na środku i kończy się Bóg wie gdzie(mam na myśli ścieżkę rowerową w centrum), a i ścieżka która idzie na Podzamcze to śmiech na sali! Ścieżka rowerowa powinna mieć co najmniej 2m szerokości a nie zrobienie chodnika i postawienie znaku. Ale tak niestety dzieje się w całej Polsce, Ostrzeszowie i Kępnie. Zwykły chodnik i znak ścieżka rowerowa. Samorządy powinny być za to karane!!

  14:25, 16 sierpnia 2018, | odpowiedz