8 sierpnia 2020, 01:24

Teraz

21°

Fakty

A A A

RAKÓW: Dożynki Gminy Łęka Opatowska

W niedzielę (21.08), w Rakowie odbyły się Dożynki Gminy Łęka Opatowska. Święto plonów rozpoczęło się polową mszą świętą, po której przejechał barwny korowód.

Mino niesprzyjającej aury na uroczystości dożynkowe przybyli dość liczne rolnicy z całej gminy. Rolę starostów pełnili: Iwona Woźnica i Tomasz Piszczałka. Na scenie miały miejsce tradycyjne obrzędy m.in. przekazanie przez starostów dożynek bochenka chleba z tegorocznej mąki na ręce wójta Gminy. - Miniony rok dla rolników nie należał do łatwych. Aura w zeszłym roku zdominowana była przez suszę, ale w tym roku nie było lepiej. Ronicy ubolewają nad ilością zebranych plonów, a cena skupu odgrywa najważniejszą rolę. Życzę rolnikom, aby ich gospodarność i operatywność przełożyła się na efekty, które pragną osiągnąć dla mieszkańców naszej gminy jak całego kraju - powiedział wójt Adam Kopis.

Dożynki były także okazją do odznaczeń dla rolników. Na wniosek wójta, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał honorową odznakę dla Jana Jerczyńskiego, Marka Jeziornego, Sławomira Jóźwiakowskiego, Arkadiusza Kamińskiego, Leszka Musiałka, Tomasza Piszczałki, Elżbiety Skotnik, Sylwii Skiby i Grzegorza Stodolskiego. Sołtys Rakowa - Marta Zaczyk, wręczyła także podziękowania dla rolników z tej miejscowości.

Dla wszystkich przygotowano poczęstunek i część artystyczną . Zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siemianicach, chór z Rakowa oraz Opatowskie Stowarzyszenie Kulturalno - Sportowe. Z koncertem wystąpiła Orkiestra Dęta z Dzietrzkowic, a także gwiazda śląskich szlagierów Ewa Kopczyńska. Całość zwieńczyła zabawa taneczna.


Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~zzz : do mieszkańca.-Gdybyś się zaangażował to byłoby lepiej.

    18:23, 24 sierpnia 2016, | odpowiedz
  • ~Mieszkaniec : Kiepski poczęstunek bywało lepiej w tej gminie

    16:51, 22 sierpnia 2016, | odpowiedz
  • ~gość : Rewelacja!!

    16:11, 22 sierpnia 2016, | odpowiedz