17 października 2021, 06:12

Teraz

Fakty

A A A

REGION: Dokonał rozboju i ukrywał się w gminie Czastary

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Pile. Mężczyzna od kilku tygodni ukrywał się w różnych miejscach kraju.

30 sierpnia w godzinach popołudniowych, wieruszowscy policjanci podczas weryfikacji otrzymanej informacji, dotyczącej osoby poszukiwanej, pojechali do miejscowości Dolina w gminie Czastary. Tam na drodze relacji Parcice – Skomlin, zastali trzech mężczyzn. Jeden z legitymowanych odpowiadał rysopisowi osoby poszukiwanej. Mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów a podawane przez niego dane osobowe nie znajdowały potwierdzenia w policyjnych systemach informacyjnych.

- W tej sytuacji funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do komendy w celu ustalenia jego tożsamości - informuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - Finalnie w trakcie prowadzonych ustaleń, mężczyzna podał mundurowym swoje prawdziwe dane osobowe. Okazało się, że to 38–letni mieszkaniec Piły, który od kilku tygodni był poszukiwany przez miejscowy Sąd Rejonowy. Policjanci zatrzymali poszukiwanego i doprowadzili do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za przestępstwo rozboju. Dodatkowo za umyślne wprowadzenie w błąd policjantów, co do własnej tożsamości, 38–latek został ukarany wysokim mandatem karnym.

Autor: wieruszow@radiosud.pl