6 czerwca 2020, 00:41

Teraz

12°

Fakty

A A A

REGION: Kępnianie kradli w Wieluniu i sprzedali towar w Wieruszowie

Wieluńscy kryminalni zatrzymali 22-latka oraz jego 19-letnią znajomą, podejrzanych o kradzieże w sklepach na terenie Wielunia. Sprawcy wykorzystując nieuwagę pracowników wynieśli ze sklepów kilkanaście markowych perfum oraz dwa drony. Jeden z nich został sprzedany w lombardzie w Wieruszowie. Oboje usłyszeli zarzuty kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Wieluńscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży markowych perfum oraz dronów, które miały miejsce w dwóch sklepach na terenie Wielunia. Pokrzywdzeni oszacowali wartość skradzionych przedmiotów na łączną kwotę ponad 3 tys. zł. Sprawą zajęli się wieluńscy kryminalni. Policjanci sprawdzili monitoringi i przeanalizowali wszystkie zdobyte informacje, które mogły mieć związek z tymi zdarzeniami. Dzięki ustaleniom wieluńskich policjantów wytypowano prawdopodobnych sprawców tych przestępstw. Byli to 22-latek oraz jego 19-letnia znajoma, zamieszkujący na trenie powiatu kępińskiego. 14 maja oboje zostali zatrzymali przez wieluńskich stróżów prawa.

Jak ustalili policjanci, pierwszej kradzieży 22-latek dokonał sam, a w kolejnych pomogła mu jego 19-letnia znajoma. Skradzione przedmioty sprzedawali, a zdobyte w ten sposób pieniądze wydawali na własne potrzeby. Oboje usłyszeli zarzuty dokonania kilku kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali jednego ze skradzionych dronów. Mężczyzna sprzedał go w lombardzie na terenie Wieruszowa.

Autor: wieruszow@radiosud.pl