26 września 2020, 13:29

Teraz

13°

Fakty

A A A

REGION: Kępno opuszcza strefę żółtą. Najgorzej w Ostrzeszowie, w Wieruszowie bez zmian

Powiat Wieruszowski pozostaje w "żółtej strefie", w której były dodatkowe obostrzenia związane z koronawirusem. Powiat kępiński opuszcza strefę żółtą i tym razem ląduje w strefie "ostrzegawczej". Powiat ostrzeszowski nadal świecie się na czerwono.

W strefie czerwonej nadal pozostaje powiat ostrzeszowski i powiat wieluński. W powiecie kępińskim ponownie będzie można organizować wesela do 150 osób, w wieruszowskim do 100. W Wieluniu i Ostrzeszowie na takich uroczystościach, poza obsługą, będzie mogło być maksymalnie 50 osób.

Od 14 sierpnia w strefie czerwonej będą powiaty: nowosądecki, miasto Nowy Sącz, rybnicki, wodzisławski, miasto Ruda Śląska, powiat ostrzeszowski, miasto Jastrzębie Zdrój (do tej pory było w strefie żółtej) powiat wieluński i miasto Rybnik.

W strefie żółtej znajdzie się: powiat pszczyński (do tej pory w strefie czerwonej), cieszyński, wieruszowski, miasto Żory oraz powiaty, które do tej pory były w strefie zielonej, czyli raciborski, limanowski, grajewski, miasto Biała Podlaska, nowotarski.

Autor: wieruszow@radiosud.pl