17 sierpnia 2022, 10:22

Teraz

24°

Fakty

A A A

REGION: Kolizyjny weekend w powiecie wieruszowskim

W miniony weekend wieruszowscy policjanci wykonywali czynności na miejscu pięciu kolizji drogowych. Przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i zaśnięcie. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do pierwszej kolizji drogowej doszło w miniony piątek, 29 lipca 2022 roku przed godziną 16:00 na 143 km drogi ekspresowej S 8 w miejscowości Kozub. Na miejscu tego zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący dacią doker, 30 – letni mieszkaniec Wrocławia zasnął za kierownicą, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne.

Druga kolizja miała miejsce również 29 lipca br. na drodze relacji Bagatelka – Józefów. W tym przypadku, kierująca renault clio, 43 – letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego, nie dostosowała prędkości do panujących warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w skarpę przydrożnego rowu.

30 lipca br. po godzinie 16:30 doszło do kolejnej kolizji na 140 km drogi ekspresowej S 8 w miejscowości Chojny. Na miejscu tego zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący citroenem xsara picasso, 50 – letni mieszkaniec Łodzi, w trakcie włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym zespołem pojazdów scania wraz z naczepą, którym kierował 40 – letni obywatel Ukrainy.

Czwarta kolizja miała miejsce 31 lipca br. po godzinie 4:00 w nocy w Ludwinowie w gminie Łubnice. Wówczas kierujący vw golfem, 19 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu i uderzył w zalegające na jezdni drzewo.

Do piątej kolizji doszło również 31 lipca 2022 roku po godzinie 16:00 na 128 km drogi ekspresowej S 8 w miejscowości Prusak. W tym przypadku kierujący toyotą yaris, 79 – letni mieszkaniec Wrocławia zasnął za kierownicą i uderzył w liny rozdzielające pasy ruchu.

Od wszystkich uszkodzonych pojazdów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne. Za spowodowanie zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wszystkich sprawców tych zdarzeń funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi. Kierowcy wszystkich pojazdów uczestniczących w tych kolizjach byli trzeźwi.

W związku z powyższym apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach, głównie o dostosowaniu prędkości do panujących warunków drogowych i ustępowaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy również aby za kierownice pojazdów wsiadać wypoczęci.

 

Autor: wieruszow@radiosud.pl