13 sierpnia 2022, 01:41

Teraz

18°

Fakty

A A A

REGION: Mieszkanka Wyszanowa straciła sporo pieniędzy! Policja apeluje o czujność

Wieruszowscy policjanci ostrzegają przed oszustwami i kradzieżami. Przestępcy w różny sposób próbują wyłudzić informacje, dotyczące posiadanych oszczędności. Czasem wykorzystują też nieuwagę swoich przyszłych „ofiar” i kradną pieniądze lub inne kosztowności.

O bezwzględnym sposobie działania złodziei przekonała się 84–letnia mieszkanka Wyszanowa w gminie Wieruszów. 23 listopada około południa do domu seniorki weszły dwie kobiety. Osoby te pod pozorem sprzedaży wyrobów tekstylnych, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej, skradły znaczną sumę pieniędzy i uciekły. Dokładnie to ponad 11 tys. zł.

Policjanci apelują o daleko idącą ostrożność. - Ostrzegamy mieszkańców naszego regionu, aby nie podawać żadnych informacji osobom nieznajomym i nie wpuszczać takich osób do swojego domu lub mieszkania. Pamiętajmy, że przestępcy pod byłe pretekstem wykorzystują nieuwagę szczególnie osób starszych i w tym czasie dokonują kradzieży - przypomina asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - Uważajmy również na osoby, które chociażby telefonicznie podają się za policjantów, urzędników, inkasentów, pracowników poczty i proszą o przekazanie pewnych informacji lub pieniędzy. Przypominamy, że prawdziwi policjanci nigdy nie wypytują o posiadane oszczędności przez telefon, nigdy nie proszą o przekazanie gotówki, nie wypytują również o dane logowania do banków. Funkcjonariusze Policji, nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach i nie proszą o przekazanie pieniędzy na realizację takiej sprawy.

Autor: wieruszow@radiosud.pl