29 stycznia 2022, 02:41

Teraz

-1°

Fakty

A A A

REGION: Obywatelskie zatrzymanie w Niwiskach

Obywatelską i zdecydowaną postawą wykazała się mieszkanka powiatu wieruszowskiego, która ujęła 36-latka. Ten, mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie, spowodował kolizję drogową.

16 listopada po 16.00 dyżurny wieruszowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Niwiskach w gminie Galewice. - Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w Wieruszowie na ulicy Marianów, kierujący skodą fabią, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z volkswagenem, którym kierowała mieszkanka powiatu wieruszowskiego - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - Po tej kolizji, mężczyzna nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki w kierunku Galewic. Poszkodowana bez wahania zawróciła i pojechała za sprawcą zdarzenia. Mężczyzna nie reagował na sygnały kobiety do zatrzymania się. W Niwiskach poszkodowana zajechała mu drogę i doprowadziła do zatrzymania skody. Od kierowcy pojazdu kobieta wyczuła silną woń alkoholu, w związku z czym wyjęła kluczyki ze stacyjki jego pojazdu i telefonicznie powiadomiła policję. Przybyli na miejsce wieruszowscy policjanci, po ustaleniu okoliczności tej sytuacji, wylegitymowali sprawcę zdarzenia. Kierującym skodą okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie, aż ponad 3 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny uszkodzonego pojazdu, który został odholowany na policyjny parking. Wkrótce skrajnie nieodpowiedzialny kierowca skody usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo, grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Policjanci kierują słowa podziękowania dla obywatelskiej postawy poszkodowanej w tym zdarzeniu - dodaje asp. sztab. Pawlak. - Zdecydowana reakcja w tej sytuacji, pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierującego, który stworzył realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W trosce o bezpieczeństwo apelujemy, aby w takich sytuacjach, w miarę możliwości przekazywać informację policji o okolicznościach danej sytuacji jak najwcześniej, już na początkowym etapie jej przebiegu lub rozwoju.

Autor: wieruszow@radiosud.pl