8 grudnia 2021, 10:58

Teraz

-3°

Fakty

A A A

REGION: Otwarcie Klubu Malucha w Galewicach

Przy obecności przedszkolaków, ich rodziców, parlamentarzysty, władz województwa łódzkiego, wójta oraz radnych w sobotę uroczyście otwarto punkt przedszkolny "Bajkowy Kącik" w Galewicach.

Wójt Piotr Kołodziej dziękował za przyznane wsparcie finansowe z zewnątrz a także wygospodarowane pieniądze w ramach gminnego budżetu. Podkreślił, że w końcu rozszerzyła się oferta edukacyjna, która w tym przypadku dedykowana jest grupie 16 dzieci w wieku do 3 lat. - Dzieci już teraz poznają wiele rzeczy, dzięki właśnie ciężkiej pracy opiekunów. Tutaj składam na ręce pani kierownik serdeczne podziękowania, ale też serdeczne podziękowania dla Rady Gminy za to, że też podjęła decyzję żeby ten klub malucha zrobić. Jedno dofinansowanie to program "Maluch+", drugie to Regionalny Program Operacyjny. Dzięki tym możliwościom finansowym, w takich gminach jak nasza, mogą takie miejsca powstawać. Miejmy nadzieję, że tych miejsc będzie więcej, a wsparcie, które będzie płynęło z instytucji zewnętrznych, będzie także coraz większe.

Poświęcenia obiektu dokonał proboszcz z Galewic, ks. Roman Durczyński. Odbyło się też symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali poseł Paweł Rychlik, przewodnicząca Sejmiku Iwona Koperska, wójt Piotr Kołodziej, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Karsznia, proboszcz a także rodzic oraz dziecko uczęszczające na zajęcia.

Autor: wieruszow@radiosud.pl