11 kwietnia 2021, 17:13

Teraz

14°

Fakty

A A A

REGION: Pieniądze zebrane na rzecz Śp. Agatki w serwisie siepomaga.pl zasilą Amelkę Gidelską z Naramic

Rodzice zmarłej Agatki Skąpskiej z Biadaszek w powiecie kępińskim postanowili, że zebrane środki w serwisie siepomaga.pl (340 tys. zł) będą przelane na konto Amelki Gidelskiej z Naramic, miejscowości z pogranicza powiatu wieruszowskiego oraz wieluńskiego.


- Dziękujemy za tak piękny gest, szczególnie w najtrudniejszych chwilach życia. Dobro, które zostaje wypuszczone w świat, czyni go lepszym miejscem - czytamy opublikowany przez przedstawicieli Fundacji komunikat na stronie dedykowanej Agatce. 

W przypadku straty bliskiej osoby żadne słowa nie są w stanie wyrazić bólu, jaki czują Ci, którzy pozostają. Żadne słowa nie ukoją cierpienia, nie dają ulgi. Łączymy się duchowo w żałobie z Rodzicami Agatki oraz całą JEJ rodziną - mówią rodzice Amelki, Anna oraz Łukasz Gidelscy. - Rodzicom Agatki chcielibyśmy podziękować z całego serca za postawę, jaką wykazali, decydując się na przekazanie uzbieranych pieniędzy na subkoncie swojej córki dla NASZEJ AMELKI. Ta kwota znacznie przybliży naszą córkę w walce o sprawność. Chcielibyśmy powiedzieć jedno do Was, Drodzy Rodzice Agatki. Kiedy Amelka dorośnie opowiemy Jej o Agatce, WIELKIEJ WOJOWNICZCE, która wcale nie przegrała. Dla nas AGATKA wygrała, ale teraz tylko odpoczywa.  Mamy nadzieję i wierzymy, że kiedyś Amelka odwiedzi na własnych nóżkach Agatkę i zapali jej światełko.


Na koncie siepomaga zebrano ponad 361 tys. zł. Niewykorzystano 340 tys. zł. Warunkiem przeznaczenia środków na rzecz innej osoby było posiadanie przez niego konta zweryfikowanego w tej samej fundacji. Rodzicom Śp. Agatki zależało, aby dobro zebrane przede wszystkim przez miejscową społecznośc zasiliło zbiórkę osoby z najbliższego terenu. Amelka razem z rodzicami mieszka w Naramicach - to pogranicze powiatu wieruszowskiego oraz wieluńskiego. Korzenie Gidelskich powiązane są z gminą Doruchów.


Dziewczynka cierpi na czterokończynową artrogrypozę - amioplazję. Do tej pory zebrano na jej rzecz ponad 1 mln zł zł. Do końca zbiórki pozostało 2 mln zł.

Leczenie Amelki będzie polegało na serii operacji rączek i nóżek w Paley Institute oraz systematycznemu leczeniu ortezami w Niemczech. To także długotrwała rehabilitacja ze specjalistami i w domu. Tę maleńką, bardzo chorą dziewczynkę, czeka długa droga, która jednak niesie ogromną nadzieję na szczęśliwą przyszłość. Środki zebrane z innych akcji, a dedykowane również Śp. Agatce, będą sukcesywnie przekazywane na rzecz potrzebujących mieszkańców regionu.

siepomaga.pl/amelka


 


Na subkonto Amelki zostało przelane 340 tysięcy z 361 tysięcy, ponieważ fundacja Siepomaga.pl pobrała 6% środków za prowadzenie konta Agatki.„Siepomaga.pl pobiera swoją opłatę w wysokości 6% od zebranej kwoty na pokrycie swoich kosztów administracyjnych. 6% to darowizna na cele statutowe Fundacji Siepomaga. Te fundusze przeznaczane są na promocję zbiórek, opłacenie prowizji operatorów płatności (PayU, PayPal), a także na funkcjonowanie, utrzymanie i rozwój serwisu”.
Autor: