30 września 2020, 17:40

Teraz

15°

Fakty

A A A

REGION: Rząd wprowadza restrykcje dla powiatu kępińskiego, wieruszowskiego, ostrzeszowskiego!

O wprowadzeniu nowych obostrzeń w 19 powiatach w Polsce, gdzie jest największy wzrost zakażeń poinformował dziś rano podczas konferencji prasowej Łukasz Szumowski Minister Zdrowia.

Powiaty podzielono na czerwone i żółte. Powiat kępiński i wieruszowski sklasyfikowano kolorem żółtym. Powiat ostrzeszowski i wieluński objęty został kolorem czerwonym, co oznacza znaczne restrykcje już od 8 sierpnia do odwołania. Lista powiatów co parę dni będzie aktualizowana. 

Jakie restrykcje nałożono na nasz region - zobacz szczegółowe wytyczne w foto.


W powiatach z największą liczbą zakażeń w weselach, pogrzebach itp. miałoby brać udział do 50 osób.

W powiatach "żółtych" w takich uroczystościach ma być ich maksymalnie 100. Jak zapowiedziano, w najbliższym czasie stworzony ma zostać rejestr takich wydarzeń jak m.in. wesela.

Zapowiadane zmiany obejmą również restaurację - w powiatach "czerwonych" i "żółtych" będzie mogła z nich korzystać 1 osoba na 4 metry kwadratowe.

W powiatach "czerwonych" zamknięte mają zostać kina - w "żółtych" w seansach będzie mogło uczestniczyć do 25 proc. publiczności.

Kolejne regulacje odnoszą się do kościołów - w powiatach "czerwonych" w nabożeństwach będzie mogła uczestniczyć 1 osoba na 4 metry kwadratowe, a maksymalnie 150, gdy odbywa się ono na zewnątrz.

Wprowadzone w 19 powiatach obostrzenia nie dotyczą m.in. salonów fryzjerskich i kosmetycznych, transportu lotniczego, działalności hotelarskiej oraz aquaparków i basenów.

Od 1 września wprowadzony zostanie obowiązek posiadania zaświadczenia o przeciwwskazaniach medycznych do zasłaniania ust i nosa.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl