8 grudnia 2021, 12:03

Teraz

-2°

Fakty

A A A

REGION: W Czastarach otwarto nowe boisko

W niedzielne popołudnie odbyła się uroczystość związana z otwarciem nowo wybudowanego boiska. Zanim na murawie rozbrzmiał pierwszy gwizdek, musiało upłynąć kilka ładnych lat. Pomysł pojawił się blisko 20 lat temu, jednak zawsze były inne priorytety. Wreszcie nadszedł czas na boisko!

Podczas radosnego spotkania, którego świadkami było wielu mieszkańców, wójt Dariusz Rejman dziękował osobom, dzięki którym inwestycja doszła do skutku. Wiele osób z kolei powtarzało, że nie byłoby mowy o boisku gdyby nie determinacja i siła przekonywania włodarza gminy.

- Kupiliśmy grunt o powierzchni 3 ha w centrum Czastar - opowiadał wójt Rejman. - To rozwiązanie było najbardziej optymalne - dodał i zaznaczył, że po drodze pojawiło się kilka przeszkód, które jednak dzięki przychylności kilku osób udało się pokonać. - Wspólnie się cieszymy i myślę, że ten obiekt służył będzie nie tylko Gminnemu Klubowi Sportowemu, ale wszystkim uczniom z terenu całej naszej gminy.

Udanej inwestycji gratulował poseł Paweł Rychlik, który przekazał, że GKS Czastary może liczyć na sponsoring ze strony Fundacji Orlen. Prezenty z okazji otwarcia przywieźli ze sobą też starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz przedstawiciel Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Jan Łochowski.

Wójt na ręce działaczy GKS Czastary przekazał symboliczny klucz do bram boiska, z kolei Zarząd Klubu wręczył Rejmanowi koszulkę z numerem "jeden".

Sama budowa boiska oraz instalacja kontenerów kosztowała samorząd około 1,2 mln zł. Wcześniej gmina kupiła grunty za 120 tys. zł, zleciła przebudowę linii średniego napięcia za kwotę 75 tys. zł i wydała na dokumentację ponad 50 tys. zł.

Podczas niedzielnej inauguracji rozegrano mecz GKS Czastary kontra GKS Czastary Oldboye. Samorząd zaprosił też na poczęstunek, zawody sołeckie oraz widowisko artystyczne - taniec z ogniem.

Autor: wieruszow@radiosud.pl