7 grudnia 2023, 12:03

Teraz

Fakty

A A A

REGION: W gminie Bolesławiec ma zostać przywrócone całonocne oświetlenie uliczne

W gminie Bolesławiec od grudnia skończą się egipskie ciemności. Rada Gminy podjęła decyzję o całkowitym przywróceniu nocnego oświetlenia. 


Gmina Bolesławiec w ostatnich latach sukcesywnie wymieniała stare oprawy na nowe energooszczędne. W to działanie doskonale wpisał się też projekt realizowany przez spółkę "Oświetlenie Uliczne". - Na terenie gminy Bolesławiec od dłuższego okresu nie mamy całodobowego oświetlenia ulicznego - przyznaje przewodniczący Rady Gminy Artur Dulski. - Podczas ostatnich rozmów na komisjach stałych Rady Gminy podjęliśmy decyzję jako radni, że jednak chcemy przywrócenia całonocnego oświetlenia na terenie całej gminy Bolesławiec. My sukcesywnie współpracowaliśmy ze spółką odpowiadającą za oświetlenie. Spowodowało to, że część lamp świeciła się przez całą noc, część nie. Chcemy to unormować, dlatego wystąpiliśmy z wnioskiem, żeby od grudnia 2023 r. była możliwość przywrócenia oświetlenia w godzinach nocnych. 


Przewodniczący Dulski zapowiada jednocześnie, że samorządowcy będą przyglądać się rachunkom i na bieżąco analizować sytuację ekonomiczną. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl