22 lipca 2024, 16:29

Teraz

24°

Fakty

A A A

REGION: W nocy podpalono dwa lokale serwujące kebab w Wieruszowie

W nocy z piątku na sobotę, około 3.00, doszło do ataku na dwa lokale serwujące kebab na terenie Wieruszowa. 


Na miejscu jako pierwsi pojawili się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, którzy przy pomocy gaśnicy ugasili pożar. W lokalu na ul. Warszawskiej paliło się na balkonie, jak i w środku pomieszczenia. Jak udało się nam ustalić, na zapisie z monitoringu widać jak ktoś z samochodu osobowego rzuca butelkę w stronę szyby lokalu. Najprawdopodobniej był to tzw. koktajl mołotowa. 


Przy zdarzeniu obok Policji pracowali funkcjonariusze JRG oraz OSP Wieruszów. Szybko okazało się, że o podobnej porze zaatakowany został drugi lokal serwujący kebab. Niestety to nie pierwsze tego typu zdarzenie. Już 14 maja palił się balkon przy ul. Warszawskiej, zaś w innym lokalu wybito szybę. 


Wieruszowscy policjanci zapewniają, że dokonują wszelkich starań, zmierzających do ustalenia i ukarania sprawców nocnych ataków na lokale gastronomiczne w Wieruszowie. 


Komisarz Kamil Ostrycharz z KPP w Wieruszowie przekazał, że rejon w którym dochodzi do ataków zostanie objęty szczególnym nadzorem ze strony Policji. 


- Wieruszowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzeń, które miały miejsce 27 maja po 2.00 w nocy w dwóch lokalach gastronomicznych, zlokalizowanych w Wieruszowie przy ul. Warszawskiej. Na miejscu śledczy zabezpieczyli wszelkie ślady mogące mieć związek z tymi incydentami. Mundurowi dokładają wszelkich starań, aby ustalić dokładne przyczyny tych zdarzeń, jak również osoby za nie odpowiedzialne. Szczególnym nadzorem policjantów objęty zostanie rejon, w którym miały miejsce pożary.


O wzmożoną czujność policji poprosił m.in. burmistrz Rafał Przybył. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl