6 października 2022, 16:38

Teraz

16°

Fakty

A A A

REGION: Wieruszów organizuje kolejny jarmark retro

Tradycyjnie we wrześniu zapraszamy na Retro Jarmark na wieruszowskim Rynku. To już po raz piąty spotykamy się przy tradycyjnych stoiskach ze zdrową żywnością, rękodziełem, warsztatach dla dzieci, czy przedstawieniach.

Co roku staramy się urozmaicać Jarmark w atrakcje!

Stoiska handlowe ruszą od godz. 14:00.

Zgłosiło się do nas ponad 30 wystawców z różnościami! Będą prawdziwe miody na zimę, nalewki na jesienne wieczory, Żurek Krystyny (weźcie własny słoik!) gzik, ręcznie robione zabawki, wyroby z drewna, soki, biżuteria, stroiki na groby, rośliny i inne. Wybierzcie się po prostu na zakupy!

O godz. 15:00 zapraszamy na uliczne przedstawienie przygotowane przez „Teatr na walizkach” pod nazwą „Beczka śmiechu". To lekkie i zabawne przedstawienie nawiązujące do tradycji rosyjskiej clownady. Jak sugeruje już sam tytuł, przedstawienie stanowi mieszankę brawurowych komediowych pomysłów. Teatr uliczny dostarcza wielu niezapomnianych doznań, przedstawienie jest interaktywne, czyli dzieci również biorą w nim udział.

W międzyczasie możecie Państwo oglądać fantastyczne wystawy i zbiory. Zapraszamy na:

- Wystawę rowerów przygotowaną przez muzeum mobilne w Radomiu.

- Wystawę starego pieniądza z prywatnych zbiorów Marcina Szymańskiego.

- Prezentację uzbrojenia z okresu Powstania Styczniowego przygotowaną przez Partię Powstańczą Józefa Oxińskiego- Jaciuk Tomasz.

- Plansze starego Wieruszowa użyczone przez SH Glorię Victis, na których tle możecie robić retro fotografie.

Zapraszamy również na warsztaty dla dzieci!

Szkoła Podstawowa nr 1 przygotowała warsztaty młodego chemika, czyli szukamy szczepionki czarnej ospy, warsztaty papieru czerpanego i pranie na tarze w balii!

Szkoła Podstawowa nr 3 przygotowała pokaz mody retro ze śpiewem na żywo!

Klub Seniora zaserwuje nam stary zwyczaj deptania kapusty oraz tworzenie ozdób z warzyw i owoców.

Warsztaty Terapii Zajęciowej- malowanie gipsówek!

Pan Wacław Zabłocki- warsztaty z rzeźby! Drewniane ptaki powracają!

Ponad to stworzycie własną osobistą biżuterię, oraz możecie nauczyć się chodzić na szczudłach!

Działać będzie również Retro Kawiarenka, którą tradycyjnie przygotował Uniwersytet Trzeciego Wieku. W kawiarence będą dostępne słodycze „Rarytas. Wieruszowskie kozie bobki”. Kto jeszcze nie nabył, ten ma szansę!

Dostępne będą „co łaska, na jedzenie dla koników” przejażdżki bryczkami! Ta atrakcja została przygotowana dzięki uprzejmości miłośników i hodowców koni z Podzamcza!

O godz. 17:00 zapraszamy na retro potańcówkę na ulicy! Zagra dla was zespół New -jazzband muzykę swingową, ale również muzykę filmową. Przyjdźcie potańczyć w ten jesienny dzień!

Mamy nadzieję, że pogoda nie zepsuje nam szyków!

Zapraszamy na wieruszowski Rynek 25.09 (niedziela) od godz. 14:00.

WDK

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl