26 stycznia 2021, 20:29

Teraz

Fakty

A A A

REGION: Włamania u naszych sąsiadów. Uwaga!

W związku z występującymi przypadkami włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań na terenie powiatu wieluńskiego, policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność. 

Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza. Jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, z którego jesteś obserwowany możesz dzwonić pod nr 47 845 52 11, czynny całą dobę i powiadomić policjantów o swoich podejrzeniach. Każda informacja będzie zweryfikowana.

W ostatnim czasie w powiecie wieluńskim doszło do kilku włamań, głównie do domów jednorodzinnych. Przestępcy dostają się do pomieszczeń najczęściej poprzez wyważenie drzwi tarasowych lub okien. Ich łupem często pada biżuteria i pieniądze. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z faktem włamania, bądźmy ostrożni szczególnie w informowaniu nieznajomych na temat trybu życia naszych sąsiadów lub godzin ich nieobecności w mieszkaniu. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl