20 maja 2024, 17:53

Teraz

23°

Fakty

A A A

REGION: Zabił w Wieruszowie, odpowie przed gruzińskim sądem

Zabójca mieszkającej na terenie Wieruszowa Gruzinki będzie odpowiadał za swoje czyny w macierzystym kraju. Polska prokuratura gromadzi niezbędny materiał dowodowy. 


Obcokrajowiec cały czas przebywa w Gruzji, dokąd natychmiast uciekł z Polski po zabiciu swojej bliskiej. 


- Po zgromadzeniu materiału dowodowego i uzyskaniu zleconych opinii akta zostaną przekazane stronie gruzińskiej, przed której wymiarem sprawiedliwości Anar J. będzie odpowiadał karnie - przekazała prokurator Jolanta Szkilnik z Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. 


21 listopada dyżurny wieruszowskiej komendy otrzymał informację, że w jednym z domów na terenie miasta, miało dojść do pobicia kobiety. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol, który w mieszkaniu odnalazł ciało 41-latki z raną ciętą szyi. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i zaczął się ukrywać. 


Z uwagi na ciężar gatunkowy przestępstwa niezwłocznie na miejsce skierowano policjantów z Wydziałów Kryminalnych z KPP Wieruszów oraz KWP w Łodzi. Ponadto na miejsce przybyli funkcjonariusze z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi. Policjanci pod nadzorem przybyłego na miejsce prokuratora przystąpili do żmudnej pracy, w ramach której zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, wykonali też oględziny z wykorzystaniem skanera 3D. Pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, funkcjonariusze analizowali zebrany materiał, w tym przesłuchania świadków. Bardzo dobra i owocna współpraca pomiędzy prokuraturą a policjantami doprowadziła do ustalenia przebiegu zdarzenia, danych podejrzanego o to zabójstwo obywatela Gruzji, oraz trasy ucieczki po zbrodni. 


Prokurator oraz funkcjonariusze intensywnie pracowali nad sprawą, składając procesowo fragmenty układanki, czego efektem było ustalenie, że sprawca przebywa w Gruzji. Prokuratura Okręgowa w Sieradzu wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów i uzyskała postanowienie Sądu o tymczasowym aresztowaniu 35-latka, co umożliwiło wystawienie za mężczyzną czerwonej noty Interpolu. Sprawa nabrała międzynarodowego charakteru, a pomoc Biura Międzynarodowej Współpracy Policji była nieodzowna. Doskonała współpraca na poziomie międzynarodowym pozwoliła w Gruzji ustalić miejsce pobytu 35-latka. 
 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl