17 września 2019, 10:13

Teraz

15°

Fakty

A A A

BARANÓW: Remonty obiektów sportowych w Gminie Baranów

Nowe szatnie, trybuny i nawadnianie - to inwestycje sportowe w Mroczeniu, Grębaninie i Jankowach. W planach jest także budowa stadionu lekkoatletycznego w Baranowie.

Gmina Baranów podjęła decyzję o przeprowadzeniu modernizacji kilku obiektów sportowych. Największa dotyczy boiska w Mroczeniu, gdzie już w czerwcu rozpocznie się montaż systemu nawadniania. Środki na ten cel pochodzą z funduszu sołeckiego. Gmina jednak ogłosi wkrótce konkurs na wizualizację i projekt nowej trybuny, która ma być jednocześnie zapleczem gospodarczym i sanitarnym dla piłkarzy.

Jest to dość funkcjonalne rozwiązanie zwłaszcza, gdy możliwości zagospodarowania terenu przy boisku są ograniczone. W Mroczeniu będzie trybuna, a pod nią szatnie. Podczas ostatniej sesji, radni zarezerwowali środki finansowe na nagrody w konkursie dla architektów, którzy chcieliby opracować stosowną dokumentację. - Chciałabym, aby ta szatnia była z siedziskami dla widzów, aby było to wszystko w jednym kompleksie - powiedziała Radiu SUD wójt Baranowa Bogumiła Lewandowska-Siwek.

Nawadnianie zamontowane zostanie wkrótce także na boisku w Jankowach. Inwestycja finansowana będzie z budżetu gminy. Zmodernizowane zostaną także szatnie GKS Grębanin. - Trochę te kompleksy trzeba ponaprawiać, żeby można było godnie przyjmować sportowców naszych oraz drużyn gości - dodała wójt.

Z funduszu sołeckiego udało się w ubiegłym roku wyremontować szatnie Strażaka Słupia. Dodatkowo zamontowano ogrodzenie boiska. - W przyszłości będziemy robić przy tym boisku parkingi - zapowiada wójt Lewandowska-Siwek.

W planach jest także wybudowanie kameralnego stadionu lekkoatletycznego w Baranowie. - Dla potrzeb budowy kompleksu oświatowo-sportowego zabraliśmy tereny, na którym znajdowało się boisko Pioniera Baranów i obiecałam, że później to boisko odbudujemy w innym miejscu - przyznaje wójt.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl