8 grudnia 2021, 11:35

Teraz

-3°

Fakty

A A A

ROGASZYCE: Czołowe zderzenie, kierowca nie przeżył

Nie żyje kierowca busa uczestniczącego w czołowym zderzeniu, do którego doszło dziś przed południem na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Rogaszyce. O szczegółach, kolejnego już, tragicznego zdarzenia w powiecie ostrzeszowskim, Mariusz Tomczak z Komendy Powiatowej Policji.
-48-letni mieszkaniec miejscowości Orle, kierujący samochodem ciężarowym marki scania z naczepą, nie dostosował odległości od poprzedzających go pojazdów, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki renault master, kierowanym przez 30-letniego mieszkańca miejscowości Przyborki. W wyniku zdarzenia, 30-latek doznał otwartych złamań obu nóg oraz obrażeń wielonarządowych i w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.
Informacja o śmierci 30-latka dotarła do KPP w Ostrzeszowie około godziny 17.00. To już czternasta osoba, która w tym roku zginęła w wypadkach na drogach powiatu ostrzeszowskiego.


 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~Kate : Nikogo nie usprawiedliwiam, nie podważam tego, że zawinił kierowca ciężarówki.
  Ale przykładowo: http://www.radiosud.pl/fakty/krazkowy-grozna-kolizja-przy-przejezdzie-kolejowym-6326 - tam był winny kierowca osobówki, mimo że udział w zdarzeniu brała również ciężarówka. Dlaczego nikt nie komentuje tego, że kierowcy osobówek zawsze tacy be Przestańcie szufladkować i udawać, że pozjadaliście wszystkie rozumy... Nic to nie zmieni, ani w jedną ani drugą stronę...

  15:12, 31 października 2017, | odpowiedz
 • ~mieszkaniec : @Adam: Masz rację w 100%. Te ćwierćmózgi z ciężarówek wychodzą z założenia; kto większemu zabroni. Są egoistyczni i tępi a ich chamstwo sięga szczytu. W osobówkach też kierowcy nie są święci ale na litość boską - jaki może być skutek uderzenia osobówką a jaki ciężarówką. Niestety (nie wszyscy) ale większość tzw. TIR-owców na twarzy nie ma wypisanego grymasu myślenia.

  19:45, 28 października 2017, | odpowiedz
 • ~Adam : do Kate i innych: tu jest właśnie sedno sprawy. Tirowcy nie tylko mają większe szanse na przeżycie, oni wiedzą że nic im się nie stanie (chyba, że zderzą się z pociągiem) i dlatego mają w czterech literach resztę uczestników ruchu. Widzieliście, żeby słoń lub koń zawracali sobie głowę mrówką na swojej drodze. Nawet w w jednej z naszych kępińskich ,,szkół jazdy, , uczyli tirowców ,,jakby co to wal w osobówkę,, co było pokazane w Ekspresie Reporterów na TVP2 i b...

  08:14, 28 października 2017, | odpowiedz
 • ~Qwerty : No przeciez kierowcy ciezarowek to zawodowcy profesjonalisci , i takie bledy popelniaja no nieprawdopodobne !!!

  19:42, 27 października 2017, | odpowiedz
 • ~Kate : Do Robert: Pan też niech się zastanowi. Owszem, w tym przypadku to była wina kierowcy ciężarówki, nie mówię, że nie. Ale takie durne teksty nikomu w niczym nie pomogą i niczego nie zmienią. Poza tym nie można szufladkować wszystkich i mówić, że wszyscy kierowcy ciężarówek są be - częściej wypadki powodują kierowcy osobówek i jakoś ich nikt tu nie pojeżdża. Tyle tylko, że osoba w ciężarówce ma większe szanse przeżycia niż w osobówce, ze względu na rozmiar sa...

  12:41, 27 października 2017, | odpowiedz
 • ~xyxyxyxy : Po wypowiedziach wiekszości z was wnioskuję, że kierowcy osobówek nie powodują wypadków tylko kierowcy TIR-ów i motocykliści. Ale wy jesteście durni i płytcy. W osobówkach jest o wiele więcej cwaniaków, osłów i matołków niż w ciężarówkach. I wcale nie jestem kierowcą TIR-a jak by kto pytał.

  19:59, 26 października 2017, | odpowiedz
 • ~Johny po raz drugi : Ale Wy zaje..ane wieśniaki i kasztany jesteście...

  19:00, 26 października 2017, | odpowiedz

Więcej komentarzy