8 sierpnia 2020, 02:22

Teraz

21°

Fakty

A A A

ROJÓW: Pracownicy w obronie dyrektor szkoły

List poparcia dla Justyny Krawczyńskiej


dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Rojowie
W związku z medialnym podważaniem dobrego imienia Pani Dyrektor Justyny Krawczyńskiej chcemy wyrazić głos poparcia jej rzetelnej pracy i działalności na rzecz funkcjonowania placówki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Rojowie.
Pomimo że od niedawna mamy przyjemność pracy w tej szkole potrafimy dostrzec zaangażowanie Dyrektor Krawczyńskiej w codziennych zmaganiach dla dobra placówki. Możemy zaobserwować człowieka, który daje wzorowy przykład swoim pracownikom i dzieciom. Ma innowacyjne i twórcze pomysły, zawsze wdraża je w życie, licząc się ze zdaniem całego grona pedagogicznego. Z całą pewnością tylko dzięki jej uporowi i pewności siebie stworzyliśmy wspólnie nowoczesną i otwartą na drugiego człowieka placówkę, która stała się wizytówką naszego powiatu. Bez względu na pojawiające się okoliczności i szereg niedomówień dookoła Dyrektor Krawczyńskiej należy rozważać wyłącznie jej dorobek zawodowy, podejście do pracy i kompetencje w relacjach z ludźmi. Z naszej strony możemy zagwarantować, że w szkole nie dostrzegliśmy żadnych przesłanek z jej strony, które mogłyby być nacechowane politycznie. Wszelkiego rodzaju uroczystości szkolne są organizowane pod jej nadzorem i nigdy nie narzucano nam kontekstu żadnej partii politycznej.
Z uwagi na dobro placówki czujemy się zobowiązani, aby przedstawić burmistrzowi i lokalnym mediom niniejszy apel. Tylko osoby współpracujące z Dyrektor Krawczyńską i pracujące pod jej nadzorem mogą obiektywnie wypowiedzieć się na jej temat. Nie czujemy potrzeby, aby dokładnie wymieniać szereg zasług i przedsięwzięć, które udało się dotychczas zgromadzić na koncie naszej szkoły. Gdyby jednak należało uszczegółowić wypracowane już formy i wartości, na których udaje nam się bazować, to oczywiście jesteśmy skłonni tego dokonać. Warto tylko wspomnieć, że dorobek zawodowy i dobrą opinię buduje się przez całe życie i nie wyobrażamy sobie, aby niesprawiedliwość medialnych opinii mogła spowodować fałszywy obraz Dyrektora i szkoły. Każda osoba publiczna musi zmierzyć się z krytyką i dlatego podejmujemy wyzwanie, aby zmierzyć się z nią wspólnie, gdyż dotyczy ona nie tylko tej sytuacji, ale każdej innej trudności związanej ze specyfiką naszej pracy.
Z wyrazami szacunku
Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
z Oddziałami Integracyjnymi w Rojowie
Do wiadomości:
Wojewoda Wielkopolski
Wielkopolski Kurator Oświaty
Dyrektor Delegatury w Kaliszu


 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl