17 września 2021, 12:51

Teraz

16°

Fakty

A A A

ROJÓW: Zespół Szkolno-Przedszkolny ma nowego dyrektora

Wiadomo już, kto będzie nowym dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie. Zwycięzcą konkursu na to stanowisko został obecny wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Siedlikowie Sławomir Kobzda. Choć był to jedyny kandydat, jego wybór nie był pewny. Po pozytywnej ocenie formalnej złożonej przez niego aplikacji, musiał przekonać do swojej wizji funkcjonowania szkoły członków 11-osobowej komisji konkursowej, czyli przedstawicieli Kuratorium Oświaty, samorządu gminnego, grona pedagogicznego, rodziców uczniów oraz związku zawodowego. Jak powiedział nam burmistrz- Patryk Jędrowiak, zdecydowana większość tego grona opowiedziała się za, co oznacza zielone światło dla powołania S. Kobzdy na stanowisko dyrektora.
- Co do terminu zatrudnienia pana dyrektora, to zostanie ustalone w przyszłości, po rozmowach zarówno z samym kandydatem, który wygrał postępowanie konkursowe, ale i z panem Markiem Drzazgą, który pełni obowiązki dyrektora – dodaje burmistrz i zapowiada. - Na tę chwilę w mocy jest zarządzenie o powierzeniu obowiązków do końca roku szkolnego, aczkolwiek ten termin może zostać skrócony.
Jak wiadomo, fotel dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie czekał na obsadzenie od lipca tego roku, kiedy za sprawą kontrowersyjnych komentarzy publikowanych w Internecie odwołana została Justyna Krawczyńska. Warto zauważyć, że zarówno była dyrektor, jak i jej następca wywodzą się ze Szkoły Podstawowej w Siedlikowie. Teraz przyjdzie im ponownie z sobą współpracować.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl