10 kwietnia 2020, 01:21

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Rowerzysta w ciężkim stanie przetransportowany do szpitala

Dzisiaj (25.02) przed godziną 9:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kępnie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu na os. Wiosny Ludów w Kępnie rowerzysty. Poszkodowanego w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR do szpitala w Kaliszu.

- Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Kępno. Po przybyciu na miejsce ratowników stwierdzono potrącenie rowerzysty przez samochód osobowy - poinformował kpt. Paweł Michalski, rzecznik prasowy PSP Kępno. 

- 84-letni mieszkaniec gminy Trzcinica (Ignacówka), kierując osobowym Peugeotem 307 potrącił 63-letniego mieszkańca Kępna. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala - powiedział Radiu SUD st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Wszystko wskazuje na to, że kierujący samochodem był trzeźwy. Została od niego pobrana w szpitalu krew do dokładnego badania na zawartość alkoholu. Ze wstępnych ustaleń kępińskich funkcjonariuszy wynika, że sprawcą zdarzenia był prawdopodobnie rowerzysta. Ruch na tym odcinku drogi przez kilka godzin był całkowicie zablokowany. Sprawę prowadzi KPP Kępno.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

radiosud.pl
01:21
STAN EPIDEMII W POLSCE! ZOSTAŃCIE W DOMU!