3 sierpnia 2020, 19:10

Teraz

16°

Fakty

A A A

RYCHTAL: Jest dofinansowanie na remont drogi

16 sierpnia w Urzędzie Gminy Rychtal podpisana została umowa z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego dotycząca zadania „Przebudowa drogi Gminnej Rychtal – Zgorzelec – Sadogóra o długości 3,63 km”.

Wartość kosztorysowa zadania to kwota 3 mln 377 tys. złotych z czego 63,63% kosztów kwalifikowanych operacji tj. 2 mln 149 tys. złotych to dotacja Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, a pozostałe koszty to wkład własny gminy. Umowa zawarta została jako pierwsza w województwie w ramach wsparcia rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 została podpisana w Urzędzie Gminy Rychtal przez wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego oraz Wójta Gminy Rychtal Czesława Balcerzaka przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Krystyny Skiba-Liebner.

Gmina Rychtal jako jedyna w powiecie kępińskim otrzymała dofinansowanie z operacji „Budowa lub modernizacja dróg gminnych”. Celem operacji jest poprawa komfortu, bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego. Uzyskanie lepszego dostępu do obiektów użyteczności publicznej, placu zabaw z wiatą rekreacyjną w miejscowości Zgorzelec. Skróci czas dojazdu do miejscowości, ułatwi dojazd do centrum społeczno-gospodarczego, ośrodka zdrowia, centrum handlowego, szkoły oraz kompleksu sportowego.

źródło: Gmina Rychtal

Autor: redakcja@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~Mieszkaniec rychtala : To jest Rychtal i nasz kochany wójt który nic bezinteresownie nic nie zrobi . Kiedy od lat ludzie biedni mieszkają to nikt nie interesował sie aby zrobić drogę ,całe życie po dziurach jezdza, a od kiedy stolarz zrobił tam zakład nagle droga jest robiona . Pozdrawiam cała gminie i tych pajacyków którzy w niej siedzą .

  18:37, 26 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~Statystyk z Kępna : W pewnym sensie to Ewa ma rację.Baranów i Bralin mają razem prawie 5 tys.mieszkańców, a rychtalska gmina w całości to niecałe 4 tys.Patrząc na demografię ostatnich lat w gminie Rychtal więcej ludzi umiera niż się rodzi.Ostatnie egzaminy szóstych klas dobitnie pokazują skalę problemu.W Drożkach szósta klasa liczy zaledwie 4 uczniów,a w Buczku 7.Lubię Rychtal,ale ta gmina wymiera niestety.

  11:59, 21 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~Adaśko : O jakiej rowerowej ścieżce Ewo mówisz, czytaj ze zrozumieniem i nie mam pojęcia skąd te dane dobra z Ciebie ściemniara.

  11:11, 20 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~ewa : Brawo.Nareszcie dobrymi drogami będziemy zwiedzać tą zacofaną gminę w której już prawie nie ma dzieci.Takie miejscowości jak Bralin czy Baranów mają więcej mieszkańców niż cała Gmina Rychtal.Ciekawe co do tego stanu doprowadziło,ale niech się cieszą z tej rowerowej ścieżki.

  18:28, 19 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~mieszkaniec2 : Brawo dla gminy za zaangażowanie, nareszcie do Zgorzelca dojadę porządną drogą. Komentujący poprzednicy - zazdrośnicy poprostu.

  21:22, 18 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~Adam : Balcerzak to chodzący a raczej już pociągający nogami skansen.Stan fizyczny wójta jest adekwatny ze stanem gminy.Niestety marność nad marnościami.Przypominamy że przed wyborami Balcerzak obiecywał odejście na emeryturę po upływie 1,5 roku kadencji i co Jak zwykle ściema !

  17:25, 18 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~Aga : No cóż po kimś ten skansen odziedziczy. Tak to jest jaki gospodarz taka gospodarka.

  23:08, 17 sierpnia 2016, | odpowiedz

Więcej komentarzy