26 września 2020, 15:13

Teraz

13°

Fakty

A A A

RZETNIA: Gminne zawody strażackie

Na boisku sportowym w Rzetni odbyły się 11 września Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Kępno. W zawodach udział wzięło 19 drużyn.

Zawody uroczyście otworzył Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP Piotr Psikus. Konkurencje sportowo - pożarnicze nadzorował zespół sędziów powołany przez Komendanta Gminnego OSP w Kępnie. - Drużyny rywalizować będą ze sobą w dwóch kategoriach: w sztafecie pożarniczej oraz w ćwiczeniach bojowych. Takie zawody przygotowują strażaków do działań ratowniczo-gaśniczych. Zawody wyłonić mają najsprawniejszych strażaków we wszystkich kategoriach zarówno seniorów jak i młodzieżowych - powiedział Radiu SUD mł. bryg. Piotr Mazurkiewicz.

O miejscu zajętym przez drużynę decydował łączny czas ukończenia obu konkurencji. Jako pierwsi na starcie stanęli młodzieżowcy, po nich rywalizację rozpoczęli seniorzy. Wszystkie jednostki zacięcie walczyły o jak najlepszy czas. Licznie zgromadzeni widzowie mieli okazję podziwiać sprawność jednostek ze swoich miejscowości. Po zaciętej rywalizacji wśród żeńskich drużyn młodzieżowych wygrała OSP Olszowa. Wśród chłopców OSP Ostrówiec-Myjomice. Rywalizację seniorek wygrała jednostka OSP Olszowa. Kategorię seniorów zwyciężyła OSP Rzetnia.

Wyniki:

MDP chłopcy
1. OSP Myjomice – Ostrówiec
2. OSP Olszowa
3. OSP Kierzno

MDP dziewczyny
1. OSP Olszowa
2. OSP Myjomice-Ostrówiec

DP Seniorki
1. OSP Olszowa
2. Myjomice-Ostrówiec
3. OSP Świba

DP Seniorzy
1. OSP Rzetnia
2. OSP Mikorzyn
3. OSP Olszowa


foto: własność Radio SUD oraz Krzysztof Godek

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~ABC : Do zapytanie: Aby wystartować w zawodach, drużyny muszą się przynajmniej przez kilka dni przygotowywać i ćwiczyć. Zwiększa się wtedy ich znajomość działań przeciwpożarowych, ale zwiększa się też sprawność, która bez wątpienia jest potrzebna podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

    11:58, 12 września 2016, | odpowiedz
  • ~ja tu byłem : Są to zawody OSP a nie PSP! Takie zawody to rywalizacja sprawnościowa jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Coś jeszcze mam dodać

    23:00, 11 września 2016, | odpowiedz
  • ~zapytanie : W jaki sposób te zawody przygotowują strażaków do działań ratowniczo gaśniczych

    22:18, 11 września 2016, | odpowiedz