21 stycznia 2021, 02:25

Teraz

Fakty

A A A

RZETNIA: "Zostań Świętym Mikołajem” dla podopiecznych DPS

"Zostań Świętym Mikołajem” to akcja, którą organizuje Starostwo powiatowe w Kępnie. List do Świętego Mikołaja napisało 63 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Rzetni.Każdy z nas może zostać Mikołajem i spełnić marzenie o którym w liście piszą seniorzy.

Celem akcji jest chęć nawiązania kontaktu, złożenie życzeń i pamięć o ludziach, którzy nie zawsze mogą liczyć na świąteczne życzenia.

Mieszkańcy Domów Pomocy szczególnie odczuwają rygor sanitarny obecnych czasów, nie mogą wychodzić ze swojego Domu ani nie może ich też nikt odwiedzać. Na Święta będą odizolowani od reszty społeczeństwa. Wiele z tych osób nie ma już kontaktu z najbliższymi a święta to przecież wyjątkowy czas, każdy chce się poczuć wyjątkowo, być otoczony miłością i zainteresowaniem. Stąd nasza akcja, która ma przypomnieć seniorom mieszkającym w DPS, że o nich pamiętamy i chcemy im umilić te świąteczne dni - powiedziała wicestarosta Alicja Śniegocka.

Akcja Powiatu Kępińskiego „Zostań Świętym Mikołajem” jest bardzo prosta. Listy, które dotarły od pensjonariuszy można odbierać w Starostwie Powiatowym w Kępnie na ulicy Kościuszki 5, następnie trzeba go przeczytać i napisać coś w odpowiedzi.Kolejnym posunięciem jest zrealizowanie małego marzenia opisanego w liście. Sumę jaką określono na upominek dla podopiecznego DPS to tylko 50 zł.Następnie prezent opatrzony imieniem podopiecznego należy dostarczyć do biura podawczego Starostwa Powiatowego w Kępnie, stamtąd już trafi do Domu Pomocy Społecznej w Rzetni.Upominki można dostarczać do 11 grudnia. Pamiętaj, 63 seniorów czeka na Świętego Mikołaja.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl