29 listopada 2020, 21:17

Teraz

-1°

Fakty

A A A

S8: Kolejna kolizja wyjaśniona

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do której doszło na drodze S8 w Gumnisku w gminie Sokolniki.

Zdarzenie miało miejsce 29 listopada około godziny 19.30 na 125 km w gminie Sokolniki. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący fiatem doblo, 28–letni mieszkaniec Wrocławia, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo jadącego opla astrę, którym kierowała 38–letnia mieszkanka Nowej Rudy. W wyniku tej kolizji uszkodzeniu uległy pojazdy uczestniczące w zdarzeniu, metalowe bariery ochronne i słupki hektometryczne. Kierujący pojazdami w byli trzeźwi. Kierowca fiata został ukarany przez policjantów mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Apelujemy do kierowców o zachowywanie ostrożności na drogach, szczególnie w okresie zimowym, kiedy szybko zmieniają się warunki atmosferyczne i drogowe - mówi asp. sztab. Damian Pawlak. - Pamiętajmy, że prędkość dozwolona na danym odcinku drogi nie zawsze jest prędkością bezpieczną.

Autor: wieruszow@radiosud.pl