9 lipca 2020, 13:19

Teraz

20°

Fakty

A A A

S8: Pożar przyczepy z tekstyliami

Z nieustalonych przyczyn doszło do pożaru przyczepy samochodu ciężarowego.

6 lipca około godz. 13:20 na 143 km drogi S8 w miejscowości Huta w gminie Lututów, z nieustalonych przyczyn, doszło do pożaru przyczepy samochodu ciężarowego. - Gdy kierujący pojazdem ciężarowym marki Iveco wraz z przyczepą, 26 - letni obywatel Białorusi poruszał się drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy, to na 143,6 km. tej drogi doszło do pożaru przyczepy przewożącej odzież - relacjonuje st. asp. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie. - Na skutek zdarzenia spłonęły elementy tej przyczepy oraz częściowo przewożona odzież. Uszkodzeniu uległy również metalowe bariery ochronne oraz plandeka samochodu ciężarowego.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę ponad 50 tys. euro. Z uwagi na pracę służb ratunkowych oraz porządkowych, droga S8 na odcinku od węzła w miejscowości Walichnowy do węzła w miejscowości Złoczew do godz. 20.15 była całkowicie zablokowana. W celu usprawnienia ruchu pojazdów wyznaczono objazd drogą krajową nr 74 do Wielunia a następnie drogą krajową nr 45 do węzła w miejscowości Złoczew.

26–letni obywatel Białorusi nie doznał żadnych obrażeń ciała. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Autor: wieruszow@radiosud.pl