14 sierpnia 2020, 19:03

Teraz

25°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Sala Królestwa już gotowa

Sala Królestwa Świadków Jehowy przy Alei Solidarności w Wieruszowie jest już gotowa i czeka na ostatnie odbiory techniczne. Jej budowa trwała zaledwie 15 tygodni.

W sobotę zakończyły się ostatnie prace związane z budową nowej siedziby wieruszowskich Świadków Jehowy. - Inwestycję udało nam się zrealizować zgodnie z harmonogramem – opowiada Łukasz Kwaśny, kierownik robót - Dzisiaj się pakujemy, sprzątamy zaplecze i w zasadzie inwestycja jest zakończona. Ona szła zgodnie z planem, nie mieliśmy niespodzianek, jesteśmy z tego zadowoleni. Nie było też wypadków, kładliśmy duży nacisk na zasady BHP. Nie było w zasadzie żadnych większych problemów, tak jak przewidywał harmonogram, tak udało się zrealizować wszystkie prace.

Przypomnijmy, że w budowę Sali Królestwa zaangażowani byli przede wszystkim miejscowi Świadkowie Jehowy. - Poświęcali swój prywatny czas na to żeby tutaj wspierać tę inwestycję – przyznaje Kwaśny. - To jest naprawdę niezwykłe, bo trzeba było to pogodzić ze sprawami rodzinnymi, zawodowymi, jeszcze jakimiś innymi prywatnymi. Wiele osób przeznaczało tutaj swój prywatny czas, ten który mogli przeznaczyć na odpoczynek. Dzięki takiemu duchowi ofiarności można było ukończyć tę inwestycję zgodnie z planem.

W środku znajdują się dwie sale – duża, czyli wielkie audytorium oraz mała - tzw. sala narad. W przypadku dużej frekwencji na spotkaniach pomieszczenia będą mogły zostać „połączone” poprzez wewnętrzne okno oraz prezentacje multimedialne. W środku budynku znajduje się też niezbędna infrastruktura, sanitariaty, pomieszczenie gospodarcze, nowoczesna kotłownia. Na zewnątrz zostało posadzonych około 300 roślin a także utwardzono plac kostką. Otwarcie sali odbędzie się jeszcze tego lata. Świadkowie Jehowy planują również Drzwi Otwarte, o których będzie więcej wiadomo nieco później.

Zebrania Świadków Jehowy odbywają się dwa razy w tygodniu. Rozważa się na nich, czego uczy Biblia i jak jej nauki przydają się w życiu. Wiele punktów programu ma charakter dyskusji, w której mogą brać udział wszyscy obecni. Zebrania rozpoczynają się i kończą pieśnią oraz modlitwą. Aby uczestniczyć w zebraniach nie trzeba być Świadkiem Jehowy.

Autor: wieruszow@radiosud.pl