22 lipca 2024, 15:39

Teraz

24°

Fakty

A A A

WYSZANÓW: Ścięli włosy dla chorych dzieci

17 osób postanowiło ściąć włosy, by wspomóc dzieci z chorobami nowotworowymi. Akcja, dzięki której powstaną peruki odbywała się w poniedziałek, 27 czerwca na terenie salonu fryzjerskiego „Marta” w Wyszanowie.

Młodzież i dorośli dołączyli do osób, dzięki którym fundacja przyjaźni "WeGirls" spróbuje pomóc kilkunastu chorym w odzyskaniu pewności siebie oraz zmobilizować w dalszym procesie leczenia. Peruki najczęściej trafiają do dzieciaków po chemioterapii, radioterapii i tych, które zmagają się ze schorzeniami skóry. Ścinanie często bardzo pięknych i długo zapuszczanych włosów trwało od rana do wieczora. - Należało oddać 25 cm swoich włosów. Wspieramy fundację z którą jest już wiele znanych osób - wyjaśnia Marta Wesołek, organizatorka akcji. - Już teraz bardzo serdecznie dziękuję 15 paniom oraz 2 panom. Przy ścinaniu często towarzyszyły bliskie osoby, które czynnie wzięły udział w strzyżeniu. To było dosyć wzruszającym momentem, bo przecież oddaje się w tym momencie cząstkę siebie. Zapuszczenie dłuższych włosów wymaga czasu, odpowiedniej pielęgnacji. Mamy nadzieję, że dzieci, którym przed chwilą zawalił się świat, choć na chwilę się uśmiechną i zapomną o problemach.

Akcja od początku do końca była wydarzeniem społecznym. Ani salon ani mieszkańcy nie otrzymają z tego tytułu wynagrodzenia. - Miałyśmy cały dzień ciężkiej pracy – uśmiecha się Marta Wesołek. - Chciałabym podziękować szczególnie mojej koleżance Ewelinie Kasprzak, która zaangażowała się w pracy. W tym momencie warto również podziękować szkołom z naszej okolicy, które pomagały rozkręcić akcję. To placówki z Wyszanowa, Podzamcza oraz Wieruszowa. Niewykluczone, że wydarzenie zostanie powtórzone w przyszłości.

Autor: redakcja@radiosud.pl