17 września 2019, 10:49

Teraz

15°

Fakty

A A A

SIEMANICE: Zderzenie osobówki z cieżarówką

W poniedziałek tuż po 14:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kępnie, wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym na drodze krajowej K11 w Siemianicach.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Siemianice, OSP Opatów oraz JRG Kępno. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że w zdarzeniu brały udział samochód osobowy oraz samochód ciężarowy. Pojazdami podróżowali jedynie kierowcy i opuścili je o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych. Na potrzeby działań zatrzymano ruch na drodze.
- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy samochodu osobowego, odłączeniu zasilania w uszkodzonym pojeździe oraz kierowaniu ruchem na drodze - powiedział nam rzecznik prasowy PSP w Kępnie, kpt. Paweł Michalski.
Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Pogotowia Ratunkowego podjął decyzję o przetransportowaniu osoby poszkodowanej do szpitala. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję udrożniono ruch na drodze.

Autor: arek.skiba@radiosud.pl