16 stycznia 2021, 07:18

Teraz

-5°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Siemoniak i Śledzińska-Katarasińska namawiali do głosowania na Trzaskowskiego

Tomasz Siemoniak oraz Iwona Śledzińska – Katarasińska w środę odwiedzili wieruszowski Rynek, by promować w mieście kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta. 

Dlaczego mieszkańcy mają zaufać kandydatowi opozycji? -Jeżeli obserwują kampanię, jeżeli zależy im na powrocie do normalności, żeby wszyscy się w tej Polsce znaleźli. To jest główne hasło Rafała, że Polska dla wszystkich, że mając nawet różne poglądy, ale trzeba żyć w tej Polsce wspólnie, trzeba umieć ze sobą rozmawiać, słuchać, nawzajem się szanować - powiedziała Śledzińska - Katarasińska. 

Posłanka dodała, że Trzaskowskiemu zależy na rozwijaniu samorządności a nie jej zwijaniu. 

Czy kandydat Koalicji Obywatelskiej, jak zapowiada w kampanii, będzie prezydentem wszystkich Polaków? – Na pewno rolą prezydenta jest poszukiwać tego co łączy a nie dzieli – komentował Siemoniak. – Prezydent Duda tego w ogóle nie robił przez 5 lat. Stał się prezydentem jednej partii. Było to kompletnie odmienne od poprzedniej praktyki. Takim przykładem jest choćby niezwoływanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Zaledwie kilka posiedzeń się odbyło, a to jest forum współpracy. 

Do Wieruszowa mimo zapowiedzi nie dotarł Tomasz Zimoch. Działacze tłumaczyli, że poseł musiał wracać do Warszawy na zwołaną komisję. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl