29 stycznia 2022, 02:42

Teraz

-1°

Fakty

A A A

SŁUPIA: Milion na remont basenu

Prawie 1 mln złotych otrzymał Powiat Kępiński na remont basenu w Słupi pod Kępnem. Realizacja inwestycji rozpocznie się w 2017r.


Z krytej pływalni w Słupi korzystają dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych ale nie tylko. To tutaj realizowane są również programy nauki pływania organizowane przez gminy powiatu kępińskiego, zajęcia nauki pływania dla osób dorosłych czy popularne wśród pań zajęcia Aqua Aerobiku. Pływalnia jest również wykorzystywana przez grupy zorganizowane: zakłady pracy, kluby sportowe, stowarzyszenia. W sumie korzysta z niej około 1000 osób. Dlatego Powiat Kępiński złożył do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2016 na zadanie inwestycyjne pn. "Remont stacji uzdatniania wody i basenu w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem".

Dotyczy to remontu stacji uzdatniania wody i remontu niecki basenu. To są dwie najważniejsze rzeczy. Tam były problemy już od dawna dotyczące dozowania w tym wypadku chloru. Później nie będzie chloru, będzie ozon,będzie więc inna, lepsza jakość - powiedział starosta Witold Jankowski.


Tak więc remontowi poddana zostanie stacja uzdatniania wody na potrzeby basenu wraz z remontem pomieszczenia przeznaczonego na stacje uzdatniania wody oraz niecka basenu – wbudowanie w istniejącą nieckę żelbetową niecki ze stali nierdzewnej, wyposażonej w górne rynny przelewowe oraz profilowanie dna basenu (głębokość proponowana od 1,0 m, w środku długości 1,3 m i 1,8 m na końcu basenu) wykonanie górnego przelewu wody, wykonanie instalacji odkurzającej dno basenu wraz z zakupem odpowiednich urządzeń, wykonanie instalacji przeciwprądu oraz biczów wodnych (w niecce przewidziano dodatkowo elementy do masażu karku i barków), wykonanie wejść do basenu oprócz tradycyjnego (drabinki) poprzez schody umieszczone w części płytkiej basenu oraz montaż podnośnika dla niepełnosprawnych. Remont okładzin ściennych pomieszczenia basenu, posadzki, sufitu, instalacji zasilających nieckę basenową oraz instalacji elektrycznej. Wysokość przyznanego dofinansowania to 50% wartości kosztów kwalifikowanych w wysokości 977 400,00zł.

/Fot.Starostwo Powiatowe/

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Mieszkaniec : I znowu powiat lepszy od Kępna. Będzie basen szybciej i chyba lepszy.

    21:29, 1 sierpnia 2016, | odpowiedz