29 stycznia 2022, 02:15

Teraz

-1°

Fakty

A A A

SŁUPIA: Nauczyciele ZSS w Oksfordzie

12 osobowa grupa nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi wyjechała na szkolenie do Oksfordu w Wielkiej Brytanie. Wyjazd jest możliwy dzięki uzyskanym środkom w ramach programu Erazmus plus.

Szkolenie odbywające się w Oksfordzie dotyczy poznania najnowszych metod pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, szczególnie dziećmi z autyzmem, zespołem Aspergera, z zachwianiami trudnymi i pozostałymi niepełnosprawnościami. Prowadzić będą je wybitni specjaliści z kilku krajów świata zrzeszonych w ośrodku oksfordzkim.

Chcielibyśmy porównać sposoby pracy, metody jakimi na świeci pracuje się z tymi dziećmi, chcemy poznać warunki w szkołach czyli właściwie prześledzenie procesu edukacji - powiedziała Radiu Sud dyrektor ZSS Beata Lebek.- Interesuje nas też pomoc społeczna jaką otrzymują od państwa, co dalej po szkole. Mamy nadzieję, że będziemy na bieżąco z najnowszymi trendami pracy z dziećmi.

Wyjazd do Wielkiej Brytanii to jednak nie tylko możliwość dokształcania ale również zwiedzania, poznania rodzimej kultury i codzienne życie mieszkańców, dzięki możliwości przebywania polskich nauczycieli w angielskich rodzinach. Z projektu Erazmus plus na szkolenie pozyskano 100 tyś.zł. Szkolenie rozpoczęło się dziś i potrwa do 13 sierpnia.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl