11 czerwca 2026, 06:35

Teraz

11°

Fakty

A A A

SŁUPIA: Piknik dla Franka

Już 9 lipca w Słupi pod Kępnem odbędzie się piknik integracyjny dla Franka, chorującego na stwardnienie rozsiane.Organizatorem pikniku jest Warsztat Terapii Zajęciowej.

Franek Pregiel ma 33 lata i mieszka w Opatowie. Jest od kilku lat uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem. Choruje na stwardnienie rozsiane, które bardzo szybko postępuje przez co pogarsza się jego wzrok oraz koordynacja ruchowa. Przez chorobę ma trudność ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy. Co za tym idzie, nie stać go na bardzo drogie leczenie oraz rehabilitację, która mogłaby mu pomóc lepiej funkcjonować w jego codziennym życiu. Jego marzeniem jest żyć spokojnie, nie musząc martwić się o przyszłość. Chciałby pomagać innym osobom, dlatego też marzy o zostaniu wolontariuszem, jeste bardzo chętny do niesienia pomocy innym, zależy mu na tym, żeby czuć się jeszcze potrzebnym i docenionym. Dzięki Warsztatom Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem poznał wielu wspaniałych i wyrozumiałych ludzi, którzy każdego dnia wywołują uśmiech na jego twarzy i dają mu nadzieję na lepsze jutro. Aby zebrać fundusze na leczenie Franka pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej postanowili zorganizować piknik integracyjny.Odbędzie się on 9 lipca a w programie wiele atrakcji dla dzieci ale i dla dorosłych, mecz Polonia Kępno-Warsztat Terapii Zajęciowej, wystąpi gwiazda disco polo zespól After Part,przeprowadzona zostanie loteria fantowa ze wspaniałymi nagrodami.Całkowity dochód zebrany podczas pikniku przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację Franka.Impreza rozpocznie się w niedzielę,9 lipca o godz.14.00 w Słupi pod Kępnem,ul.Katowicka 10.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl