6 grudnia 2021, 01:19

Teraz

-1°

Fakty

A A A

SŁUPIA POD KĘPNEM: Podzielili się kromką chleba

"Kromka Chleba" to akcja, którą od wielu lat promuje Caritas Polska. Włącza się w nią także każdego roku Warsztat Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem.

Nie inaczej było i w tym roku.Dzielenie się kromką chleba jest symbolem czynienia dobra, a także pretekstem poświęcenia innym uwagi oraz czasu.

Kromka Chleba” to akcja organizowana przez Caritas Polska. Od wielu lat Warsztat czynnie bierze udział w promowaniu tej kampanii. Celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby osób zagrożonych wykluczeniem, w trudnej sytuacji życiowej. W poprzednim roku dzięki współpracy z okolicznymi Ośrodkami Pomocy Społecznej dotarliśmy do osób potrzebujących. W tym roku skupiliśmy się na naszych darczyńcach, żeby podziękować im za zaangażowanie w pomoc najuboższym. Pracownia Gospodarstwa Domowego upiekła aż 18 chlebów, w jego przygotowanie włożyła całe serce -mówi Karolina Całkowska – Krawczyk, kierownik WTZ.

19 listopada przedstawiciele Ośrodka Caritas w Słupi pod Kępnem Karolina Całkowska- Krawczyk, ks. Łukasz Skoracki oraz Iwona Kanturka i Małgorzata Gruszka podzielili się chlebem z mieszkańcami Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz Schroniska dla bezdomnych. Podziękowali również okolicznym darczyńcom działającym na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej-osobom z niepełnosprawnościami, seniorom, osobom bezdomnym, oraz w kryzysie. Pracownia gospodarstwa domowego zaangażowała się w pieczenie chlebów i włożyła całe serce w jego przygotowanie.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl