30 września 2020, 17:50

Teraz

15°

Fakty

A A A

SŁUPIA POD KĘPNEM: Program wsparcia dla niepełnosprawnych

W Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Poznaniu, Powiat Kępiński złożył wniosek na kwotę 192 500 złotych, która umożliwi kontynuowania nauki dla niepełnosprawnych.

Zgodnie z ideą pilotażowego programu „Rehabilitacja 25 plus” środki można wykorzystać na dofinansowanie organizacji programu wsparcia dla osób, które nie mają możliwości kontynuowania nauki w takich jednostkach jak np. Zespół Szkół Specjalnych. Program ma pomóc w wypracowaniu rozwiązań dotyczących wsparcia w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym a także w zakresie dotyczącym aktywności zawodowej osobom niepełnosprawnym. Zgodnie z wnioskiem opracowanym przez Powiat Kępiński we współpracy z ZSS w Słupi pod Kępnem działaniami projektu objętych zostanie 7 osób. - To nasza odpowiedź na oczekiwania rodziców osób niepełnosprawnych. Złożyliśmy wniosek do PEFRON-u i mam nadzieję że otrzymamy na to środki finansowe - mówi Radiu SUD starosta Robert Kieruzal.

W przypadku uzyskania dofinansowania w/w osoby będą miały zapewniony w roku szkolnym 2020/2021 system kompleksowego wsparcia ujęty w formie siedmiu bloków tematycznych. Uczestnikom projektu zapewniony zostanie również dowóz na zajęcia. Istotnym elementem wniosku o dofinasowanie jest także zakup wyposażenia do mieszkania treningowego, które wykorzystywane będzie na potrzeby zajęć jak również pozostałych uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl