23 lipca 2019, 15:49

Teraz

23°

Fakty

A A A

SZKLARKA MIELĘCKA: Śmiertelny wypadek na S8

Przed godziną 4:00 dyżurny oficer KPP otrzymał zgłoszenie, że na drogi S8, na skutek awarii auta, stoi wypięta przyczepa. Na miejsce skierowany został patrol policji.

Policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia ustalili, że 32-letni obywatel Polski, kierujący Scanią w wyniku uszkodzenia pojazdu zatrzymał się na drodze S8, odpowiednio oznaczył pojazd ciężarowy, jednak jadący w tym samym kierunku, w stronę Wrocławia, 55-letni obywatel Litwy, kierujący zestawem siodłowym marki DAF nie zachował należytych środków ostrożności i uderzył w przyczepę Scanii. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 46-letni obywatel Litwy - powiedziała Radiu SUD podkom. Gabriela Kurzawa-Szuba zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP Kępno.

Osoba, która zginęła w wypadku, spała w tylnej części kabiny. 55-letniemu kierującemu obywatelowi Litwy, nic poważnego się nie stało. - Kierowcy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu. Byli trzeźwi. - dodała podkom. Kurzawa-Szuba. Na miejscu pracowało także kilka jednostek straży pożarnej: 3xJRG Kępno, OSP Bralin, OSP Baranów, OSP Mikorzyn, OSP Szklarka Mielęcka. Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

foto: OSP Bralin, video PSP Kępno

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl