14 lipca 2024, 12:52

Teraz

23°

Fakty

A A A

SOKOLNIKI: Są wyniki i nagrody

Na wniosek wójta Sylwestra Skrzypka zespoły szkół w Sokolnikach i Walichnowach otrzymają od gminy Sokolniki wysokiej klasy laptopy z oprogramowaniem umożliwiającym wykorzystanie nowoczesnych środków dydaktycznych.

- Decyzja jest pokłosiem opublikowanych niedawno wyników egzaminów gimnazjalnych. Gmina Sokolniki na tle innych gmin powiatu wieruszowskiego wypadła wyjątkowo dobrze, zajmując miejsca I-II w większości klasyfikowanych przedmiotów - cieszą się w Urzędzie Gminy. - Wyniki gimnazjów z gminy Sokolniki znacząco wpłynęły na poprawę statystyk całego powiatu wieruszowskiego.

Mimo, że wiąż wiele jest do zrobienia w zakresie poziomu nauczania, to znacząca poprawa wyników tegorocznych gimnazjalistów nie może, według wnioskodawcy, pozostać niezauważona. Jest ona dowodem skuteczności wdrożonych na wniosek Gminy działań w szkołach. - To jednak głównie efekt dobrej pracy uczniów, ich rodziców, nauczycieli i szkół jako całości. Cieszy ten sukces szczególnie w obecnej sytuacji reform oświatowych, braku pełnego pokrycia kosztów funkcjonowania szkół ze strony MEN i daleko idącej niepewności, jak system oświatowy funkcjonować będzie choćby w niedalekiej przyszłości - dodają w urzędzie.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl