4 czerwca 2020, 15:55

Teraz

20°

Fakty

A A A

REGION: Speed działa w naszym regionie

W środę, policjanci specjalnej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komend Powiatowych Policji w Kępnie, Ostrowie Wielkopolskim i Ostrzeszowie prowadzili wczoraj kolejne działania na drogach naszego powiatu.

SPEED to grupa powołana do walki z piratami drogowymi, a środowa akcja ukierunkowana była na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kontrolując przestrzeganie przez kierujących obowiązujących ograniczeń prędkości.
- Podczas realizowanych wspólnie działań policjanci z Kępno, Ostrowa Wielkopolskiego i Ostrzeszowa na drogach naszego powiatu skontrolowali łącznie 36 pojazdy. W trakcie służby ujawnili 24 popełnione przez kierujących wykroczenia, za które kierujący ponieśli konsekwencje - powiedział w rozmowie z nami st. sierż. Filip Ślęk z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, dodając, że działania grupy SPEED na terenie powiatu kępińskiego będą kontynuowane.
Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące.

Autor: