12 sierpnia 2020, 19:18

Teraz

25°

Fakty

A A A

CHOJĘCIN: Spotkanie opłatkowe ZERiI

Spotkanie wigilijne Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Chojęcinie odbyło się wczoraj miejscowym w Domu Ludowym. Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji zmarłych członków Koła.

Po mszy świętej zaproszeni goście oraz członkowie Koła zasiedli do wspólnego świątecznego stołu. Krótkie sprawozdanie z działalności Koła złożył jego przewodniczący Jerzy Wiśny, który przekazał również wszystkim życzenia na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.
Życzenia w imieniu wójta Gminy Bralin oraz swoim przekazała uczestnicząca w spotkaniu sekretarz Gminy Ewelina Pieles

Na te zbliżające się święta zdrowia przede wszystkim, radości i uśmiechu, czasu spędzonego wśród najbliższych, czy to rodzina czy sąsiedzi ale miejmy zawsze obok drugą osobę z którą możemy zawsze porozmawiać i możemy się uśmiechnąć. Zapomnijmy te wszystkie złe rzeczy, które się wciągu roku wydarzyły, przymknijmy oko na te  wszystkie waśnie i złe słowa. Pamiętajmy o tym, że warto się uśmiechać każdego dnia, warto być dobrym dla drugiego człowieka -mówiła Ewelina Pieles.

Tradycyjnie, punktem kulminacyjnym było przełamanie się opłatkiem i wzajemne życzenia. Spotkanie upłynęło w świątecznej, radosnej atmosferze a na świątecznym stole królowały tradycyjne potrawy wigilijne m.in.: barszcz, kapusta z fasolą, ryby i ciasta.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl