17 października 2021, 04:52

Teraz

Fakty

A A A

ŚWIBA: Dożynki parafialno-wiejskie

W minioną sobotę, 16 września w Świbie, w gminie Kępno odbyły się dożynki parafialno-wiejskie. Organizatorem Święta Plonów był sołtys Piotr Baraniak wraz z Radą Sołecką.

Dożynki w Świbie rozpoczęła Msza Święta w miejscowym kościele, którą odprawił proboszcz parafii ks.Rafał Lubryka. Po niej goście zaproszeni zostali do miejscowego Domu Ludowego na oficjalne uroczystości. Święto zaszczycili swoją obecnością burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus, wiceburmistrz Artur Kosakiewicz, Naczelnik Wydziału Rozwoju Urzędu Gminy Marek Misała, radni Rady Miejskiej: Irena Sadek, Alicja Młot i Adam Tęsiorowski, dyrektor miejscowej szkoły podstawowej wraz z gronem pedagogicznym oraz rolnicy i mieszkańcy wsi. Życzenia mieszkańcom sołectwa złożył burmistrz Piotr Psikus.

Chcę podziękować wszystkim rolnikom sołectwa Swiba za ten bochen chleba, owoc waszego trudu. Jeszcze raz z całego serca Bóg zapłać i wszystkiego najlepszego dla rolników, sadowników, ogrodników i pszczelarzy -mówił burmistrz Psikus.

Starostami tegorocznych dożynek byli: Karolina Cierlak i Łukasz Baciński, którzy na ręce sołtysa złożyli symboliczny bochen chleba. Tym chlebem sołtys i burmistrz podzielili się z mieszkańcami wsi. Piotr Baraniak podziękował też wszystkim rolnikom za trud pracy włożonej w tegoroczne plony.

Podziękowanie za trud rolnika, ale nie tylko bo przecież wiemy, że wszyscy żyjemy z ziemi.Pragnę podziękować również tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tych dożynek -dziękował sołtys Baraniak.

Wspaniałą część artystyczną przedstawili uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Świbie, które do występu przygotowały Anna Poloszczyk i Justyna Gaide. Dzieci przedstawiły historię pieczenia chleba przy ludowych piosenkach.Goście uroczystości poczęstowani zostali doskonałymi i smacznymi potrawami. Wielkim aplauzem przyjęta została też Gwiazda tegorocznych dożynek Mirek Jędrowski z zespołem, znany z Listy Śląskich Szlagierów. Przez półtorej godziny bawił publiczność swoimi znanymi utworami, okraszając je śląskim dowcipem. Nie obyło się oczywiście bez bisów i kwiatów dla artysty. Wspaniały dożynkowy dzień zakończyła zabawa taneczna.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Am88 : Nie Katarzyna tylko Karolina Cierlak!!!!

    13:35, 18 września 2017, | odpowiedz