25 września 2023, 21:42

Teraz

17°

Fakty

A A A

ŚWIBA: Rolnicy sołectwa świętowali

W minioną sobotę, 16 września w Świbie odbyły się dożynki parafialno-wiejskie. Organizatorem Święta Plonów był sołtys Piotr Baraniak wraz z Radą Sołecką, KGW oraz miejscowa parafia. 


Dożynki w Świbie rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjsiej, którą odprawił proboszcz parafii ks.Daniel Karwacki.Uroczystej oprawie towarzyszyła Orkiestra Dęta ze Słupi. Po niej goście zaproszeni zostali do miejscowego Domu Ludowego na oficjalne uroczystości. Święto zaszczycili swoją obecnością burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus, wiceburmistrz Artur Kosakiewicz, radny Rady Miejskiej w Kępnie Adam Tęsiorowski, dyrektor miejscowej szkoły podstawowej Izabela Ambrozik wraz z gronem pedagogicznym, przedstawiciele organizacji oraz rolnicy i mieszkańcy wsi. Życzenia mieszkańcom sołectwa złożył burmistrz Piotr Psikus.
Symboliczny bochen chleba na ręce gospodarza gminy złożył sołtys Świby Piotr Baraniak. Tym chlebem sołtys i burmistrz podzielili się z mieszkańcami wsi. Piotr Baraniak podziękował też wszystkim rolnikom za trud pracy włożonej w tegoroczne plony.


Podziękowanie za trud rolnika, ale nie tylko bo przecież wiemy, że wszyscy żyjemy z ziemi.Pragnę podziękować również tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tych dożynek - dziękował sołtys Piotr Baraniak.


Wspaniałą część artystyczną przedstawili uczniowie  Szkoły Podstawowej w Świbie.Goście uroczystości poczęstowani zostali doskonałymi i smacznymi potrawami przygotowanymi przez Panie z miejscowego KGW. Na scenie pojawił się lokalny zespół Dandelion Label.Wielkim aplauzem przyjęta została  góralska Gwiazda tegorocznych dożynek Paweł Gołecki z zespołem, znany również z Listy Śląskich Szlagierów ,który bawił publiczność swoimi znanymi utworami. Nie obyło się oczywiście bez bisów i kwiatów dla artysty. Wspaniały dożynkowy dzień zakończyła zabawa taneczna.


 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl