17 października 2021, 06:24

Teraz

Fakty

A A A

ŚWIBA: Zderzenie samochodu osobowego z busem

W sobotę (9.10) około godziny 05:56 do SKKP w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DW 482 w Świbie. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Olszowa, OSP Świba oraz JRG Kępno.


Po dotarciu na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczyły trzy pojazdy, jeden z nich wjechał w przystanek autobusowy. Podróżujący pojazdami opuścili je o własnych siłach i nie wymagali pomocy medycznej. Na potrzeby działań zablokowano jeden pas ruchu na drodze. - Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach, sorpcji rozlanych płynów oraz kierowaniu ruchem na drodze. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych policji udzielono pomocy przy załadunku samochodu na lawetę pomocy drogowej - poinformował kpt. Paweł Michalski oficer prasowy PSP Kępno.

- Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci Wydziału ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, którzy ustalili, iż kierujący osobowym Audi, 29-letni mieszkaniec Cieszęcina, podczas nieprawidłowego wykonywania manewru wyprzedzania uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd marki Renault, którym kierował 31-latek. W wyniku tego uderzenia pojazd Audi uderzył w bok wyprzedzanego pojazdu również Audi, kierowanego przez 46-letniego mężczyznę i następnie uderzył w przystanek autobusowy. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi - poinformował sierż. Rafał Stramowski oficer prasowy KPP Kępno. 


foto: PSP Kępno

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl