29 stycznia 2020, 21:55

Teraz

Fakty

A A A

MROCZEŃ: Szkolenie dla OSP

Odprawa Operacyjna dla kierownictwa Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Kępińskiego odbyła się w sali OSP w Mroczeniu. Szkolenie zorganizowała Komenda Powiatowa Państwowej straży Pożarnej w Kępnie.

Celem szkolenia było przede wszystkim zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas prowadzenia działań związanych z pożarami zewnętrznymi na polach uprawnych, lasach, torfowiskach, suchych trawach. Szczególną uwagę zwrócono na zabezpieczenie sprzętu pożarniczego a także samych ratowników

Szkolenie dotyczyło także profilaktyki przeciw nowotworom wśród strażaków, zasad łączności i alarmowania – wykorzystanie kanałów ratowniczo-gaśniczych, zasad sporządzania dokumentacji z działań ratowniczo – gaśniczych,  prawidłowego dojazdu pojazdów pożarniczych do zdarzeń, prawidłowego stosowania sygnałów i oznakowania pojazdów uprzywilejowanych, prawidłowego zabezpieczenia sprzętu na pojazdach pożarniczych na czas dojazdu do zdarzeń oraz przypomnienie zasad kierowania na kursy i szkolenia OSP -powiedział Jarosław Kucharzak z KP PSP w Kępnie.

Szkolenia OSP są realizowane na bieżąco podczas szkoleń podstawowych dla ratowników OSP a szkolenia dla kierownictwa organizowane są co najmniej raz w roku. Szkolenie w Mroczeniu prowadził kpt. Mateusz Grzesiak, zastępca dowódcy JRG Kępno.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl