22 maja 2019, 17:31

Teraz

13°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Szymon Chwalisz zawiśnie w Los Angeles

Gościem czwartkowej Rozmowy Dnia, w Radiu SUD był Szymon Chwalisz, czyli "Nędzny Malarzyna", który namalował obraz specjalnie dla legendarnego Slash'a. Gitarzysta obraz otrzymał we wtorek 12 lutego przed koncertem w Łodzi. 

Każdy zagorzały fan Slasha wie, że jeden z najbardziej znanych gitarzystów świata posiada również talenty plastyczne. Jest rysownikiem, maluje, jest autorem między innymi pomysłu na logo Guns`n Roses, okładek swoich solowych albumów oraz wzorów merchowych koszulek. Szymon Chwalisz to malarz, który od lat tworzy w technice aerografu kaski, motocykle, ilustracje, jest autorem m.in. słynnych „Woodstockowych Gitar”, które co roku na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzedawane są za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Drogi tych dwóch na pozór skrajnie różnych artystów spotkały się niespełna dwa lata temu, kiedy to Szymon pomalował gitarę dla Slasha. Wiosło to zostało podpisane przez muzyka a następnie trafiło na aukcję WOŚP gdzie zostało wylicytowane za bagatela 60,000 zł. Od tamtego czasu Gunsi zagrali jeszcze raz w Polsce. Slash podczas spotkania z fanami w Chorzowie otrzymał specjalnie przygotowane koszulki z ilustracją wykonaną oczywiście przez Szymona… i wówczas padło to sakramentalne zdanie „… chyba muszę w końcu zamówić jakiś obraz Chwalisza”. Od tamtej pory w tajemnicy przed wszystkimi powstawał obraz, który ujrzał światło dzienne w dniu koncertu w Atlas Arenie.
- Do ostatniej chwili chcieliśmy utrzymać tematykę obrazu w tajemnicy przed Slashem. Chciałem uzyskać efekt WOW i udało się!. Slash kilka miesięcy temu otrzymał informacje, że obraz będzie gotowy na nasze spotkanie, ale nie widział nawet szkicu. Kiedy po rozpakowaniu skrzyni oczy mu się zaświeciły już wiedziałem, że będzie dobrze-  opowiada zaraz po spotkaniu Szymon.
Obraz to olej na płycie z sygnaturą i certyfikatem autentyczności. Całość oprawiona w zdobioną, pozłacaną ramę. Podczas spotkania muzyk z radością stwierdził, że zabiera go do Los Angeles i zawiśnie w jego salonie. Szymon przygotował specjalne, limitowane, numerowane printy, które zostały podpisane przez Slasha i już wiemy, że numer 1 będzie do wylicytowania podczas przyszłorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Autor: arek.skiba@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~ciekawy : Ciekawe gdzie zawiśnie

  18:44, 18 lutego, | odpowiedz
 • ~graża : Ale ten pan daje się podpuścić - ten pan artysta

  10:29, 16 lutego, | odpowiedz
 • ~Kempen : Bardzo słaba imitacja Beksińskiego, no powiedzmy prawdę, kicz.

  09:54, 15 lutego, | odpowiedz
  • ~ciekawy do: ~Kempen : Ale artysta twierdzi, że nie ma z nim nic wspólnego, he he he

   10:49, 15 lutego, | odpowiedz
   • ~Anna do: ~ciekawy : Bo nie mają. Już bardziej Salvador Dali

    13:17, 15 lutego, | odpowiedz
 • ~Gosia : Brawo brawo Panie Szymonie! Super, że mamy takich zdolnych ludzi w regionie. Gratulacje!!!

  08:21, 15 lutego, | odpowiedz
 • ~Dalida : Tytuł artykułu sugeruje na pierwszy rzut oka że pan Szymon podpadł wymiarowi sprawiedliwości i zawiśnie na amerykańskim stryczku! Ubawiłem się! Gratuluję choć wypowiedzi Slasha na temat Polaków parę lat temu nie były zbyt miłe. Ale może teraz zmieni zdanie

  08:03, 15 lutego, | odpowiedz
 • ~Pod wrażeniem : Ojjjj zazdroszczę i to bardzo !!! Po pierwsze genialnego obrazu, a po drugie spotkania ze Slashem. Gratuluje ogromnego talentu, z chęcią odbyłabym lekcje malarstwa z Panem.

  01:33, 15 lutego, | odpowiedz
  • ~Szymon Chwalisz do: ~Pod wrażeniem : Zapraszam serdecznie na warsztaty ze mną w każdy wtorek od 18.00 - 20.00 do Kepinskiego Ostodka Kultury. Pozdrawiam

   14:00, 15 lutego, | odpowiedz
 • ~Szymon Chwalisz : Panie Pani Miriam tchórzu bez nazwiska. Zaspokoję Twoją ogromną ciekawość cebuli i powiem Ci tylko, że zlecenie dotarło. Ku powszechnemu niezadowoleniu nie mogę zdradzić wszystkich szczegółów całej akcji, ale zapewniam Cię, że jeśli zgłosisz się do mnie na facebooku lub mailowo, to z miłą chęcią przekażę Ci dane do agentki Gunsn Roses i będziesz mógł / mogła zapytać u źródła jak naprawdę było. Tymczasem nie pozdrawiam no bo nie wiem kogo ;) ... i błagam... poznaj trochę historii malarstwa a znajdziesz pewnie w moich pracach Magritte, Dalego, Witkacego, Duchampa, Olbińskiego, a nawet wczesne prace Picassa :P (jeśli już mam operować względnie popularnymi nazwiskami, absolutnie bez śmiałości porównywania się do Mistrzów) , i nie smęć już o tym Beksińskim bo moje obrazy naprawdę nic z nim nie mają wspólnego :)

  20:30, 14 lutego, | odpowiedz
  • ~Sandra do: ~Szymon Chwalisz : Bardzo nieprofesjonalne podejście z Pana strony, Panie Chwalisz, już nie mówiąc o niskim poziomie komunikacji. Tchórz Cebula Nie smęć o Beksińskim Duży zawód z mojej strony jak na absolwentkę tej samej szkoły co Pan ukończył - Duma Curie, ale sposób, w jaki Pan przyjął krytykę pozostawia wiele do życzenia.
   Nie dziwne, że ludzie rozpoznają Beksińskiego w Pana dziełach. Jeśli na siłę mam się dopatrzyć Daliego, to widzę surrealizm i słonia. Natomiast wiele cech wspólnych obrazu nawiązuje do twórczości Beksińskiego. Pana praca szczególnie nawiązuje do obrazów figuratywnych Beksińskiego z lat 60tych, ukazujących zdeformowane, skrępowane postacie o ciałach pokrytych porozrywaną, pozszywaną skórą i warstwami blizn. Również mocno współgrają w Pańskiej pracy brzydota i piękno, tragizm i persyflaż, biologizm i metafizyka, tak samo jak u Beksińskiego. Decydując się na bycie artystą, naraził się Pan na krytykę pod kątem sztuki, zgodził się Pan na to, to niech Pan z pokorą przyjmie uwagi i spostrzeżenia innych osób, bez obrażania i krytykowania ich. Szczerze mówiąc, zachowałby Pan twarz, nie ujawniając się w tych komentarzach i pozostawienie Pańskiej pracy otwartej krytyce i analizie. Po to jest sztuka, zwłaszcza współczesna.

   21:32, 18 lutego, | odpowiedz
  • ~DołęgaMostowicz do: ~Szymon Chwalisz : Sodówka uderzyła ci do glowy, już zaczynasz zgrywać wielkiego celebrytę, w ten sposób daleko nie zajedziesz

   10:09, 15 lutego, | odpowiedz

Więcej komentarzy