17 kwietnia 2024, 08:56

Teraz

Fakty

A A A

TEKLINÓW: Rusza remont drogi w Teklinowie. Jutrków być może też doczeka się lepszej nawierzchni

W tym roku rozpocznie się przebudowa drogi relacji Wieruszów - Teklinów. Uda się zrealizować cały odcinek. Są także prowadzone rozmowy o remoncie drogi powiatowej w Jutrkowie. Jeśli gmina Wieruszów uwolni wolne środki, przekaże je powiatowi na realizację tak długo wyczekiwanych prac. 


Inwestycja rozpoczynająca się przy skrzyżowaniu ul. Mirkowskiej i Ostrzeszowskiej, biegnąca obok szkoły podstawowej nr 2 i dalej przez cały Teklinów ma kosztować prawie 10 mln zł. Wykonawcą będzie lubliniecki "Larix". 


- Cieszę się bardzo, że wreszcie, po długich oczekiwaniach, możemy zrealizować tę inwestycję - mówi starosta Stefan Pietras. - Optymistyczne jest również to, że uda się zrealizować całość, bo obawialiśmy się że będzie gorzej finansowo, natomiast wybraliśmy wykonawcę. Po najbliższej sesji musimy uzupełnić środki o około 2 mln zł, ale warto to zrobić. Te zadanie jest rozłożone na 2 lata. Kolejność wykonywania będzie ustalona, jak również ustalona będzie organizacja ruchu, jak to wykonać, aby ludzi zbyt nie blokować, żeby była przejezdność, ale też żeby prace szły sprawnie. 


Odpowiednie informacje związane z organizacją ruchu i prac, z odpowiednim wyprzedzeniem, trafią do mieszkańców i użytkowników drogi. Realizacja inwestycji zbiegnie się z remontem trasy wojewódzkiej 450 biegnącej przez Wyszanów. Mieszkańcy Jutrkowa mają obawy, że pojazdy zamierzające ominąć przeszkody, już zupełnie zdewastują to co pozostało w miejscu asfaltu. - Będziemy zabiegać o nasze interesy, jeżeli ktoś będzie nadmiernie korzystał, będziemy chcieli to egzekwować - zapowiada starosta i jednocześnie daje nadzieję: - Jest szansa, że jak pojawią się środki w Urzędzie Miejskim, to on wspomoże powiat. Dzięki temu nam pieniądze się zluzują i będziemy je chcieć przeznaczyć, aby również ta droga była realizowana. Nie stawiamy sobie warunków, rozmawiamy partnersko, bo do końca nie wiemy też, jak te środki będą wyglądały. Rozmawiamy, w którą stronę idziemy i jak chcemy ro realizować. Odpowiedź gminy jest taka, że jak w innych miejscach pomagają, to tu również, ale dzięki temu umożliwiają powiatowi naprawę innych dróg na terenie gminy Wieruszów. Wszyscy wiemy, że mówimy o sprawach publicznych, które ułatwiają mieszkańcom życie, bez względu na to czy są powiatowe czy gminne. 


Remont drogi w Jutrkowie, choć oczywiście to póki co sfera planów, ale bardzo realnych, miałby polegać na sfrezowaniu nawierzchni i ułożeniu nowego dywanika asfaltowego. W tym roku powiat zrealizuje też do 15 kwietnia fragment chodnika w tej miejscowości. Kiedy ruszyłby remont drogi? Na te informacje musimy jeszcze poczekać. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl