21 stycznia 2021, 02:38

Teraz

Fakty

A A A

BRALIN: Tragiczny w skutkach wypadek

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środowe popołudnie (przed13:00) na drodze powiatowej łączącej Bralin z Taborem Małym.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do uwięzionego kierowcy za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy drugiemu uczestnikowi zdarzenia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kierowcy samochodu osobowego.

76-letni mieszkaniec gm. Bralin kierujący VW Lupo, jadąc w kierunku Taboru Małego najprawdopodobniej, z nieustalonych na tę chwile przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem marki Iveco, którym kierował 47-letni mieszkaniec gm. Bralin. - W wyniku tego zdarzenia 76-letni mieszkaniec gminy Bralin zginął na miejscu. Drugiemu z uczestników wypadku nic się nie stało - poinformował Radio SUD sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora odpowiednie czynności przeprowadziła ekipa dochodzeniowo-śledcza KPP Kępno. Wiadomo, że 46-latek był trzeźwy.

Autor: witek.rybczynski@radiosud.pl