7 sierpnia 2020, 14:46

Teraz

27°

Fakty

A A A

REGION: Tragiczny wypadek pod Skomlinem

Policjanci z komisariatu w Białej, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Wygoda gm. Skomlin. W wypadku śmierć poniósł 25-letni kierowca bmw. 


Do zdarzenia doszło 29 czerwca 2020 roku o godz. 8:30 na drodze powiatowej w miejscowości Wygoda (gm. Skomlin). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia 18-letni kierujący volkswagenem golfem, w trakcie wyprzedzania volkswagena passata, zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się czoło z jadącym z przeciwnego kierunku bmw. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo podjętej reanimacji śmierć poniósł 25-letni kierowca bmw. Badanie alkomatem wykazało, że 18–latek kierujący volkswagenem golfem był trzeźwy. Oprócz kierowcy, golfem podróżowały 3 pasażerki. Jedna z nich 16-letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego przewieziona została do szpitala. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora wykonują czynności na miejscu wypadku.


Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.

Autor: wieruszow@radiosud.pl